Bp Oster SDB: „Kościołowi w Niemczech grozi schizma z powodu fałszowania prawd wiary. Nie znam żadnego miejsca, gdzie liberalizacja byłaby owocna”

Bp Stefan Oster SDV/fot. Pressestelle Bistum Passau, CC BY-SA 3.0 de, Wikimedia Commons

Biskup Pasawy, Stefan Oster SDB ostrzega, że w Niemczech może nastąpić kolejna schizma. Przestrogę wygłosił podczas homilii.

– Zaufanie do Kościoła, do jego nauki i do wielu jego przedstawicieli zostało fundamentalnie wstrząśnięte. W Kościele doszło do przestępstw popełnionych przez duchownych oraz przez innych mężczyzn i kobiety – powiedział bp Stefan Oster SDB.

Dodał, że wielu odpowiedzialnych przez długi czas nie słuchało ofiary, gdyż „chcieli bronić instytucji i nie wiedzieli bądź nie chcieli wiedzieć, jak dramatyczne dla ofiar są konsekwencje”. Zaznaczył jednak, że kryzys dzisiejszego Kościoła w Niemczech jest o wiele głębszy, gdyż wynika z zaniku wiary.

– Tylko dla nielicznych ma to jeszcze znaczenie, że zbawienie jest tylko w Chrystusie – powiedział i przypomniał, że „spowiedź jako sakrament pojednania prawie całkiem zanikła”. – W Eucharystii jako źródle i szczycie całego kościelnego życia nie bierze już udziału 90 procent katolików – wskazał bp Oster SDB.

– Rocznie mamy u nas – w jednym z najbogatszych krajów świata – ponad 100 tysięcy aborcji – podkreślił biskup.

– Uważam za prawdziwe treści naszego katechizmu. W gruncie rzeczy wszystkie – i to z teologicznego jak i filozoficznego punktu widzenia. Podczas moich święceń biskupich uroczyście przysięgałem bronić tych treści – wskazał bp Stefan Oster. – Według mnie mamy w naszym Kościele i w naszych naukach teologicznych sporą większość, dla której katechizm stał się nader problematyczny – dodał biskup.

– Zagraża nam kolejna schizma, ponieważ zmiany dotyczą centralnych prawd Objawienia i moim zdaniem tylko je fałszują, a nie rozwijają – stwierdził i wyznał, że „nie zna ani jednego miejsca, gdzie liberalizacja powyższych [prawd wiary – red. Kr] kwestii byłaby owocna i prowadziła do wzrostu”.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.