Bp Paprocki nie udziela Komunii Świętej proaborcyjnemu senatorowi. Ten skarży się w jezuickim czasopiśmie

Senator Richard Durbin na łamach „America” wydawanego przez jezuitów skarży się na bpa diecezji Springfield Thomasa Paprockiego, że ten nie udziela mu Komunii Świętej. Powodem jest publiczne i konsekwentne popieranie prawa do mordowania dzieci przez polityka.

Wielu kapłanów i hierarchów w USA – w przeciwieństwie do duchowieństwa w Polsce – traktuje wiarę poważnie. Publicznie dyskutuje się tam, a w niektórych diecezjach już praktykuje – odmawianie Komunii Świętej osobom, które popierają prawo do mordowania nienarodzonych dzieci.

Senator Durbin ma zakaz przyjmowania Komunii Świętej w diecezji Springfield od 2004 roku. Biskup Thomas Paprocki, który zajmuje się diecezją od 2010 roku, nie zamierza zmienić tego stanu rzeczy.

– To nie jest szczęśliwe doświadczenie. Znalazłem inne katolickie miejsce, archidiecezję Chicago i kościół, w którym byli gotowi mnie wpuścić i pozwolić mojej żonie dołączyć do mnie. Stało się ono moim nowym domem wiary – lamentuje na łamach jezuickiego magazynu „America” senator Richard Durbin.

Tymczasem z rankingu organizacji National Right to Life wynika, że senator Durbin jest jednym z najbardziej proaborcyjnych polityków w USA. Popierał prawo do mordowania dzieci we wszystkich głosowaniach, które go dotyczyły.

– Inni katolicy mogą podzielać mój punkt widzenia – statystyki sugerują, że prawdopodobnie to robią – ale przychodzą do komunii co tydzień bez zadawania żadnych pytań – przekonuje Durbin. Niestety, wielu ludzi deklarujących się jako katolicy faktycznie przyjmują Komunię Świętą i jednocześnie działają na rzecz dzieciobójstwa, jednak oznacza to przyjęcie Komunii Świętej niegodnie, a los po śmierci takich osób nie będzie do pozazdroszczenia.

lifenews.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Bp Paprocki nie udziela Komunii Świętej proaborcyjnemu senatorowi. Ten skarży się w jezuickim czasopiśmie

  • 25 listopada 2021 o 20:59
    Permalink

    kodeks Prawa Kanonicznego 1374;kto zapisuje do stowarzyszenia w jakikolwiek sposób działajacego przeciw Kosciołowi i jego nauce powinien być ukarany sprawiedliwą karą;kto zaś popiera tego rodzaju stowarzyszenia lub nimi kieruje powinen być ukarany interdyktem/zakaz uczestniczenia w sakramentach/;kiedyś bp hiszpanski napomniał króla Juana Carlosa;aby nie siał zgorszenia przystepujac do Komunii-po podpisaniu bardzo liberalnej ustawy aborcyjnej;i król zastosował sie do tego;nie przystąpił do Komunii na mszy podczas wizyty Papieża Benedykta XVI

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net