Bp Piotrowski o narzucanych przez rząd limitach wiernych: „Nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii. Niech kościoły i kaplice będą otwarte od rana do wieczora”

Biskup diecezji kieleckiej Jan Piotrowski napisał list, który odczytano we wszystkich parafiach diecezji. Sprzeciwił się ingerowaniu rządu w sprawy Kościoła oraz ograniczaniu dostępu do świątyń dla katolików. Zaapelował także do księży, by kaplice i kościoły były „otwarte od rana do wieczora”, a nawet i w nocy.

– Jako obywatele chcemy zrozumieć dobro wynikające z tych ograniczeń. Nie życzymy sobie jednak ciągłych pouczeń instruktorów nowego ładu ideologicznego, kulturowego i obyczajowego, którzy niestety w ostatnich miesiącach nie mieli odwagi innym zwracać uwagi, kiedy powszechnie łamano prawo – napisał w liście, który odczytano we wszystkich parafiach diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski.

Hierarcha podkreślił także, że istnieje autonomiczna potrzeba wiernych, by być na Liturgii w kościele.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Jako katolicy nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii, a nasze parafie nie są korporacjami, ale żywymi wspólnotami wiary. Do naszych kościołów i kaplic nie wchodzi się za biletami, ale przychodzą wyłącznie ci, którzy mają takie potrzeby – zaznaczył bp Piotrowski.

– Bądźcie dla siebie nawzajem wyrozumiali, a kościoły i kaplice niech będą otwarte od rana do wieczora, a według roztropnego uznania także i w nocy – zaapelował biskup diecezji kieleckiej.

wp.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

3 thoughts on “Bp Piotrowski o narzucanych przez rząd limitach wiernych: „Nie jesteśmy obywatelami drugiej kategorii. Niech kościoły i kaplice będą otwarte od rana do wieczora”

  • Avatar
    1 kwietnia 2021 o 14:12
    Permalink

    Od 2000 lat żydzi rękoma gojów i niewiernych realizowali swoje plany i scenariusze likwidacji wrogów tak jak rękami Rzymian zamordowali Jezusa tak samo dziś rękami purpuratów katolickich i papieża likwidują wiarę katolicką robiąc z nas niewiernych, których można omamić i eksterminować bez protestu w sposób skrytobójczy jak robia to w strefie Gazy z Narodem palestyńskim i to bezkarnie na oczach Świata nie robiąc sobie nic z wyroków wydanych przez MTS uznający Izrael winnym zbrodni wojennych na Narodzie palestyńskim.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.