Brytyjska herezja w ostrym rozłamie. „Prymasi” ogłosili, że „Kościół” Anglii porzucił ortodoksję

Synod herezji anglikańskiej przyjął niedawno formułę błogosławieństwa par homoseksualnych. W efekcie „prymasi” anglikańscy ogłosili, że herezja ta „zdecydowała się zerwać komunię z prowincjami, które są wierne historycznej wierze biblijnej wyrażonej w anglikańskich formułach”. W oświadczeniu 12 hierarchów ogłoszono również ustanie „przewodniej roli” „arcybiskupa” Canterbury.

Rozłam w herezji

– Przywódcy kościelni zgromadzeni w ramach Wspólnoty Kościołów Anglikańskich Globalnego Południa wyznają, że sytuacja „łamie ich serca”. Pragną zachować jedność, lecz sumienie nie pozwala im podążać razem z fałszywymi nauczycielami – podaje portal vaticannews.va.

W związku z tym, hierarchowie heretyckiej wspólnoty ogłosili ustalenie „nowego porządku”. Zwrócono uwagę na „problem przywództwa” ze względu na „ustanie przewodniczącej roli arcybiskupa Canterbury z powodu sprzeniewierzenia się wierze”.

Hierarchowie wezwali przy tym do współpracy wszystkie anglikańskie prowincje, które „zachowały ortodoksję”.

Oświadczenie w tej sprawie podpisało 12 „prymasów” „Kościoła” anglikańskiego. Wśród nich m.in. hierarchowie w Ameryce Północnej, Kongu, Sudanie Południowym i w Chile. Łącznie reprezentują 25 proc. wszystkich prowincji anglikańskich.

„Szanuję decyzję, ale…”

Rzecznik „arcybiskupa” Canterbury odpowiedział, że „w pełni szanuje” stanowisko „prymasów”. Jednak zaznaczył, że „żadne zmiany w formalnej strukturze Wspólnoty Anglikańskiej nie mogą nastąpić, jeżeli nie zostaną uzgodnione przez jej organy”. Zaapelował też o to, by w „świecie konfliktów, cierpienia i niepewności” pamiętać, że – zdaniem rzecznika – więcej łączy anglikanów niż ich dzieli.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Ciekawy jest też opis na stronie watykańskiego portalu w tej kwestii.

– Obecny arcybiskup Canterbury Justin Welby od początku starał się zachować jedność Kościoła w obliczu konfliktu dotyczącego seksualności. Podkreślał konieczność podążania razem pomimo różnic i przypominał o pragnieniu Jezusa „aby wszyscy byli jedno” (J 17, 21). Obecnie jednak podczas gdy część Kościołów uznała, że porzucił ortodoksję, druga część krytykuje go za to, że pozwolił, aby pary jednopłciowe zostały potraktowane jako ludzie drugiej klasy. Błogosławieństwu par homoseksualnych nie przyznano bowiem rangi małżeństwa – czytamy na vaticannews.va.

Anglikanizm jest herezją

Przypominamy więc podstawy. Po pierwsze, anglikanizm jest herezją.

Po drugie, dążenie do tego, by „wszyscy byli jedno” nie może dla chrześcijanina oznaczać akceptacji i afirmacji zła moralnego. A na tym de facto powstał „Kościół” anglikański.

Po trzecie, środowiska dążące do postępactwa – czy to w jednym, świętym, katolickim i apostolskim Kościele czy też w jego parodiach – zawsze będą uważały, że zrobiono „za mało” dla akceptacji zła. Ich prawdziwym celem bowiem jest całkowite zniszczenie Kościoła, moralności i szacunku dla prawa naturalnego.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przywódca anglikanów Justin Welby/fot. ilustracyjne/fot. Ellif/CC BY 3.0/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net