24 września 2023
Kościół i wiara

Byli heretyccy hierarchowie ostrzegają: Niech Kościół nie powiela błędów anglikanizmu

Nawróceni z herezji anglikańskiej na wiarę katolicką byli „duchowni” wystosowali apel do katolików, by nie powielali w trakcie procesu synodalnego błędów, które popełniła schizma anglikańska, która doprowadziła do rozkładu tej religii. Głos w tej sprawie zabrali były kapelan Elżbiety Windsor Gavin Ashenden oraz Michael Nazir-Ali, były hierarcha schizmy w Rochester używający wówczas tytułu biskupa.

– Gavin Ashenden zauważa, że byli anglikanie mogą służyć cenną pomocą. Przypominają bowiem, że przemiany wprowadzone w ich rodzimej wspólnocie również powoływały się na opinię ludzi, którzy nie znali bądź nie praktykowali wiary. I choć dużo mówiono o potrzebie słuchania Ducha Św., ulegano w istocie duchowi czasów – podaje portal Radia Watykańskiego.

Były schizmatyk zauważa, że w obecnym procesie synodalnym często mówi się o wykluczeniu, tj. o osobach wykluczonych i niewykluczonych, czyli posiadających władzę oraz tych, którzy jej nie posiadają. Tymczasem chrześcijanie powinni patrzeć na to przez pryzmat wiary, a nie władzy lub jej braku.

– W ten sposób bowiem przenosimy do sfery religijnej modele socjologiczne czy wręcz marksistowskie – czytamy na „Vatican News”.

Nawróceni z herezji hierarchowie ostrzegają również przed powoływaniem się na „zmysł wiary wszystkich ochrzczonych”. Zwrócił na to uwagę podczas posiedzenia azjatyckich biskupów Michael Nazir-Ali.

Jak podkreślił dawny schizmatycki hierarcha, osoby, które udzielają konsultacji w sprawach wiary, bardzo często w rzeczywistości same wymagają katechizacji i ewangelizacji.

– My już widzieliśmy takie chodzenie razem i konsultacje w ramach socjologicznej narracji – stwierdził Nazir-Ali.

Przypomniał również, że anglikanizm spotkały podziały, demoralizacja, duchowe zubożenie oraz niespójność teologiczna, osłabienie wiary i fala apostazji.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Byli heretyccy hierarchowie ostrzegają: Niech Kościół nie powiela błędów anglikanizmu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net