Co siódmy chrześcijanin na świecie prześladowany za wiarę

YouTube

Z najnowszego raportu o wolności religijnej przygotowanego przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie wynika, że na świecie około 300 mln chrześcijan jest prześladowanych za wiarę. Oznacza to, że co siódmy wyznawca Chrystusa ryzykuje publicznie wyznając swą wiarę.

Raport sporządzany jest co dwa lata. Tym razem uwzględniono w nim 196 państw. Prześladowania chrześcijan mają miejsce w 21 z nich. Zaliczają się do nich: Arabia Saudyjska, okupowana przez komunistów część Korei, Chiny, Indie, Palestyna, Birma czy Bangladesz.

W 17 krajach chrześcijanie doświadczają dyskryminacji z powodu wiary. Po raz pierwszy wymieniono w tej kategorii Rosję oraz Kirgistan. Ponadto 61 proc. populacji świata żyje w krajach, gdzie nie jest respektowana wolność religijna.

W raporcie zwraca się także uwagę na fakt, że w krajach takich, jak Indie, Pakistan, Chiny czy Birma wzrost prześladowań ma miejsce razem ze wzrostem nacjonalizmu związanego z lokalnymi wierzeniami, np. pogańskimi. Z kolei w krajach muzułmańskich prześladowania napędzane są konfliktem między sunnitami a szyitami.

PKwP krytykuje postawę Zachodu, który wykazuje obojętność wobec prześladowań chrześcijan na świecie. Zwraca także uwagę, że media skupiają się na kwestii Państwa Islamskiego, a jednocześnie lekceważy rozwój islamizmu w regionach Afryki, Bliskiego Wschodu czy Azji.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.