Co tam w bergoglializmie? Papieska Akademia Życia twierdzi, że nie ma związku między niską dzietnością i antykoncepcją

– Nie ma związku pomiędzy antykoncepcją a niską dzietnością – twierdzi znana już z absurdalnych tez Papieska Akademia Życia. Katolickie media zwracają uwagę, że teza padła w kontekście przygotowywania dokumentu zmieniającego nauczanie moralne św. Pawła VI i Jana Pawła II w tej kwestii.

Amerykańska dziennikarka Diane Montagna w brytyjskim „The Catholic Herald” tekst dotyczący dzietności we Włoszech. Jak się okazało, Papieska Akademia Życia była zniesmaczona i zaatakowała dziennikarkę.

We Włoszech rodzi się obecnie 400 tys. dzieci rocznie. To 30 proc. spadek względem 2008 roku.Ponadto Montagna podkreśliła, że choć Franciszek w przeszłości krytykował rodziny wielodzietne, to drugi rok z rzędu wziął udział w konferencji pronatalistycznej w Rzymie, razem z premier Giorgią Meloni.

Portal pch24.pl przypomina, że Franciszek twierdził, że człowiek nie powinien mnożyć się jak królik.

Dalej Montagna zwróciła uwagę na Papieską Akademię Życia, która w ubiegłym roku opublikowała książkę „Etica Teologica della Vita”. Zasugerowano w niej odejście od nauczania św. Pawła VI o antykoncepcji.

Wskazywano wówczas m.in. na dopuszczenie części form antykoncepcyjnych w „specyficznych” sytuacjach. Ponadto – jak podkreśla dziennikarka – cytowani eksperci wskazywali na związek pomiędzy antykoncepcją oraz aborcją.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Fabrizio Mastrofini, rzecznik prasowy Papieskiej Akademii Życia zareagował na tekst wysłaniem notki. Przekonywał w niej, że nie ma związku między antykoncepcją i niską dzietnością.

– W przypadku specyficznej włoskiej sytuacji, artykuł sugeruje związek pomiędzy antykoncepcją a zmniejszającą się dzietnością. W rzeczywistości sytuacja jest o wiele bardziej złożona (jak papież słusznie wskazuje) i nie ma tu związku – przekonywał.

Jak widać, za panowania na Watykanie Franciszka nawet Papieska Akademia Życia aktywnie działa przeciwko życiu. Przypominamy przy okazji poprzednie informacje na temat tej organizacji. TUTAJ o przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia wspierającemu prawo do mordwania dzieci, zaś TUTAJ o powołaniu muzułmanina i aborcjonistki przez Franciszka do Akademii.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT/Pontifical Academy for Life

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net