Co wie niemiecki episkopat? Możliwe kolejne uderzenie w rzymskich katolików. Jeszcze większe ograniczenie Mszy św.?

Portal niemieckiego episkopatu wspomina o możliwych kolejnych ograniczeniach, które mają być nałożone na Mszę świętą tradycyjną. Nawiązuje przy tym do krążących póki co pogłosek o nowym dokumencie, który Franciszek zamierza wydać, by jeszcze bardziej utrudnić rzymskim katolikom udział w Mszy świętej w NFRR.

Portal niemieckiego episkopatu zaznacza, że nie ma obecnie twardych dowodów, by taki dokument miał powstać. Krążące jednak wokół sprawy informacje o treści są bardzo konkretne.

Portal katholisch.de twierdzi, że nowy dokument miałby zmusić biskupów do „realnego” wdrażania kontrowersyjnego motu prioprio „Traditionis custodes”. W chwili obecnej, według pogłosek o wypowiedziach kard. Arthura Roche’a, wdrażanie ma iść „zbyt wolno”.

Nowy dokument ma mieć też charakter konstytucji apostolskiej. Byłby więc adekwatny do konstytucji „Missale Romanum” Pawła VI z 1969 roku, która narzucała wszystkim nowy Mszał.

Ponadto Msza święta w rycie trydenckim miałaby kolejne ograniczenia. Nie tylko ma zostać zakazana w kościołach parafialnych, ale też w kościołach diecezjalnych. Według więc obecnej polityki Franciszka „legalnie” odprawiać mogłyby ją tylko zgromadzenia czy zakony.

Należy podkreślić, że taki byłby tylko zamysł. Zgodnie z wcześniejszymi decyzjami papieży, Mszy świętej w rycie trydenckim nie wolno nikomu – włącznie z papieżem – ograniczać ani znosić.

– Katholisch.de zaznacza, że wciąż są to tylko plotki i wydają się mało wiarygodne – ale również o „Traditionis custodes” długo słyszano tylko w plotkach, a rzecz okazała się jednak prawdziwa – czytamy na pch24.pl.

Zwrócono również uwagę na niejednoznaczność TC, w którym najpewniej zabrakło właściwej redakcji.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net