Część heretyków protestanckich odmawia różaniec? Abp Fisichella: Byłem zaskoczony ich zgłoszeniami

Abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji powiedział, że część zborów protestanckich zgłasza się do modlitwy różańcowej. – Powiedziałem o tym Papieżowi, który nie był tym zaskoczony. Wiedział, że niektórzy protestanci, zwłaszcza ci, którzy żyją na pograniczu ze Wschodem, mają zwyczaj odmawiania różańca – powiedział hierarcha.

Abp Fisichella powiedział to w kontekście wezwań Watykanu do modlitwy o pokonanie tzw. pandemii. Główną formą modlitwy, do której zachęca Franciszek, jest różaniec.

W modlitwie różańcowej w tej intencji łączy się wiele sanktuariów z całego świata. – Muszę przyznać, że szczególną radość sprawia nam ogromna korespondencja, która dociera do nas w tych dniach i w której mówi się, jak ważne jest przywrócenie modlitwy różańcowej. Doceniany jest również fakt, że 1 maja różaniec prowadziły rodziny. Bo tak być powinno. Różaniec musi powrócić do rodzin. Bo jest modlitwa prosta, a zarazem tytaniczna, nieustanna. Przejawia się w niej postawa ludzi wierzących: oczy zwrócone na Maryję w tym nieprzerwanym ciągu modlitwy. Odnoszę wrażenie, że mamy dziś do czynienia ze stopniowym ponownym odkrywaniem różańca. Były rodziny, w których przez cały czas zachowała się ta tradycja. Ale różaniec jest zazwyczaj odmawiany w pojedynkę. Tymczasem piękną rzeczą jest odkrycie różańca jako modlitwy wspólnotowej, modlitwy rodzin. Wspólne jej odmawianie pomaga w przekazywaniu pobożności maryjnej dzieciom, które wyniosą z tych modlitw nie tylko tę tradycję, ale również wspomnienie, tęsknotę za tym urokiem modlitwy różańcowej – mówił arcybiskup.

Wówczas właśnie wyznał, że do akcji modlitewnej zgłaszają się również heretycy, których wiara neguje sens odmawiania tej modlitwy.

– Powiedziałem o tym Papieżowi, który nie był tym zaskoczony. Wiedział, że niektórzy protestanci, zwłaszcza ci, którzy żyją na pograniczu ze Wschodem, mają zwyczaj odmawiania różańca – powiedział hierarcha.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.