Czy godnie sprawowana Liturgia zostanie przywrócona? Mocny akcent na synodzie

Carolle Dachowski (M. Photog., Cr.), CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons

Kardynał Gerald Lacroix, arcybiskup Quebeku w Kanadzie stwierdził, że „jest zaskoczony, że na tym Synodzie tak dużo mówi się o Liturgii, o potrzebie pięknej, starannie przygotowanej liturgii, która przyciąga młodych i przemawia do ich serca”. Dodaje również, że o piękno w Liturgii apelują nie tylko biskupi, ale także młodzież.

Kard. Gerald Lacroix jest uczestnikiem obrad w jednej z trzech francuskojęzycznych grup na synodzie. Mimo wspólnego języka, różnica realiów kościelnych, które reprezentują uczestnicy, jest ogromna. – Doświadczenia Kościoła w Quebeku są pod tym względem mało pozytywne – stwierdza hierarcha.

– Nasza sytuacja w Quebeku jest szczególna, jak w każdym zresztą kraju. Mówię to ze smutkiem, ale taka jest prawda: Nasz Kościół w Quebeku stracił dwa pokolenia młodych. I bardzo trudno jest ich odzyskać. Ciężko jest nawiązać relację, zbliżyć się do nich. Są też oczywiście poszczególni młodzi, którzy angażują się w życie Kościoła, idą drogą wiary, ale to są wyjątki, piękne wyjątki. Większość młodych dystansuje się od Kościoła. Co więcej, nigdy nie mieli doświadczenia wspólnoty chrześcijańskiej. Dla nich Chrystus to jedna z wielu postaci. Nie robi na nich wrażenia. Stanowi to dla nas wielkie wyzwanie – powiedział kard. Lacroix.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net