Czy należy profilaktycznie ekskomunikować wszystkich niemieckich hierarchów? Kolejny z nich głosi bzdury. Abp Schick marzy o „kapłankach”

Arcybiskup Bambergu, Ludwig Schick marzy o „kapłankach”. Jego zdaniem, miałoby być możliwe ich ustanowienie w Kościele. Musiałby jednak odbyć się w tej sprawie nowy sobór.

Abp Schick w rozmowie z Oberfranken TV opowiadał o możliwości wprowadzenia w Kościele funkcji „kapłanki”. Chodzi o kobiety, które miałyby mieć „święcenia” i wszystkie uprawnienia przysługujące kapłanom, włącznie z możliwością Przeistoczenia.

Niemiecki hierarcha przypomniał, że od dawna opowiada się za „diakonatem kobiet”. Wspomniał też opinię „wielu ludzi”, którzy chcieliby, aby sprawę „szybko” załatwiono.

Abp Schick mówił dalej o dyskusjach na temat roli kobiet podczas obecnego Procesu Synodalnego. Przypomniał też o poruszaniu tej kwestii na Synodzie Amazońskim.

Niemiecki arcybiskup uznał jednak, że niemieckie duchowieństwo nie może samodzielnie ustanowić funkcji „kapłanki” w ramach Drogi Synodalnej. A szkoda, bo ograniczyłoby to próby szerzenia tej herezji poza granice Niemiec. Zdaniem abpa, potrzebny jest sobór, który podjąłby „wiążące decyzje”.

Pch24.pl wspomina innego hierarchę wypowiadającego się w podobnym tonie. Kard. Christoph Schönborn, metropolita Wiednia mówił o konieczności soboru w sprawie „kapłanek”. „Kapłanki” często pojawiają się też w ramach niemieckiego heretyckiego ruchu „Droga Synodalna”.

Św. papież Jan Paweł II w liście apostolskim „Ordinatio sacerdotalis” wprost stwierdził, że Kościół nie może wyświęcać kobiet na „kapłanów” czy też „kapłanki”. Powołując się na Pismo Święte oraz Tradycję zaznaczył, że jest to ostateczne zamknięcie tej kwestii.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net