3 kwietnia 2024
Kościół i wiaraWiadomości

Czy zmiana dot. kary śmierci w nauce Kościoła to na pewno rozwój, czy jednak zmiana nauczania?

Na profilu „Zapiski pariasa” na Facebooku pojawił się ciekawy komentarz na temat zmiany brzmienia p. 2267 Katechizmu Kościoła Katolickiego. Autor uważa, że nie jest to rozwinięcie nauczania, lecz jego zmiana. Przedstawia też inne obiekcje.

Jak zauważa, jest to „radykalna zmiana a nie rozwój”. – jak zdania „aborcja jest dopuszczalna w pewnych warunkach” i „aborcja jest niedopuszczalna”.

Autor zwraca uwagę, że „kolejna rzecz to uzasadnienie” tej zmiany. – „Dlatego też Kościół w świetle Ewangelii naucza, że kara śmierci jest niedopuszczalna…”; jeśli Franciszek pisze, że niedopuszczalność kary śmierci wynika z Ewangelii, to znaczy, że XX wieków nauczania KK w tej sprawie było błędnych – zauważa. – próba uzasadnienia tego zdania wzrastającą świadomością, jest nie tylko przykładem heglowskiego ukąszenia; to niesie zagrożenie uzasadnienia innych zmian wzrastającą świadomością (np. KK twierdził, że małżeństwo jest nierozerwalne, ale skoro świadomość wzrosła to teraz sprawa komunii dla żyjących w powtórnych związkach jest otwarta) – dodaje autor posta.

– jak Pius XII ogłaszał dogmat to nie bredził o wzrastającej świadomości dotyczącej Wniebowzięcia (po prostu uroczyście ogłosił to, w co zawsze KK wierzył) – przypomina.

https://www.facebook.com/zapiskipariasa/posts/1772035712833323

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net