Dla Radia Watykańskiego plany konwersji na fałszywą wiarę to „ambitny plan ewangelizacyjny”? Serwis utożsamia anglikanizm z prawdziwym chrześcijaństwem

Serwis Radia Watykańskiego poinformował o „ambitnym planie ewangelizacyjnym” anglikańskich heretyków. Treść informacji wskazuje na to, że wyjątkowo płytka herezja, jaką jest anglikanizm, jest akceptowalną dla katolika wiarą.

– Dotkliwy spadek liczby wiernych skłonił Kościół anglikański do zainicjowania ambitnego planu ewangelizacji. Prowadzony on będzie w całej Wielkiej Brytanii. Skierowany jest głównie do ludzi w wieku 18-40 lat, których najbardziej ubyło ze wspólnoty wierzących. W tym celu w całym kraju, w ciągu najbliższej dekady, powstanie ok. 3 tys. nowych miejsc modlitwy – czytamy na vaticannews.va.

Heretycki abp Stephen Cottrell zapowiada, że miejsca modlitwy mają być „łączone” z restauracjami i sklepami. Jak podaje portal, w miejscach, gdzie „relaks przy kawie czy zrobienie zakupów można połączyć z modlitwą czy wysłuchaniem orędzia Ewangelii”.

– Kościół anglikański musi stać się bardziej skoncentrowanym na Jezusie i Jego nauczaniu, prostszym, pokorniejszym, ale zarazem odważniejszym – mówi heretyk cytowany przez watykański serwis.

Ponadto anglikanie zamierzają udostępnić swoje miejsca „także dla niewierzących i niepraktykujących”.

W ciągu ostatnich sześciu lat liczba anglikańskich heretyków uczestniczących w ichnich nabożeństwach spadła o 14 proc., z kolei liczba ichnich chrztów spadła o 37 proc..

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Dla Radia Watykańskiego plany konwersji na fałszywą wiarę to „ambitny plan ewangelizacyjny”? Serwis utożsamia anglikanizm z prawdziwym chrześcijaństwem

  • 20 grudnia 2021 o 14:25
    Permalink

    nie-ksiądz papież koscioła państwowego anglii Elżbieta 2 odniosła zaplanowany sukces

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net