Dominikanin we Wrocławiu z ambony zachęca, aby nie iść do kościoła 3 maja tylko grillować (WIDEO)

Ks. Maciej Słyż udostępnił na Twitterze krótkie nagranie z kościoła dominikanów we Wrocławiu. Zakonnik podczas ogłoszeń zniechęca wiernych do przyjścia 3 maja do kościoła na Mszę świętą na rzecz grillowania.

Na fragmencie nagrania podczas ogłoszeń duszpasterskich dominikanin twierdzi, że 3 maja w Kościele nie ma święta.

– W poniedziałek trzeciego maja święto państwowe przede wszystkim, nie kościelne, więc… no… grillować, a nie włóczyć się po kościołach. Porządek Mszy świętych jak w dzień powszedni – mówi dominikanin na nagraniu.

O ile prawdą jest, że 3 maja to święto państwowe, do tego upamiętniające – jak napisał dwa lata temu prof. Jacek Bartyzel – „płód myśli masońskiej i oświeceniowego konstruktywizmu”, o tyle jednak w Kościele jest tego dnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nie jest to święto nakazane, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pójść tego dnia do kościoła.

A już na pewno zniechęcać do tego – na rzecz grillowania – nie powinien kapłan, w dodatku zakonny. Czego jednak spodziewać się po duchownych przesiąkniętych ideologią dobroludzizmu?

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.