29 lutego 2024
Kościół i wiara

Doradca Franciszka chce zmiany nauki Kościoła o moralności seksualnej. „Punktem centralnym, pary homoseksualnej czy nie, jest seks”

Kontrowersyjny kardynał i doradca Franciszka Reinhard Marx oficjalnie domaga się zmiany nauczania Kościoła w kwestii seksualności. Jego zdaniem, seks homoseksualny czy w ogóle pozamałżeński nie zawsze musi być grzechem.

Zdaniem kard. Marxa, Kościół miałby uznać, że seks nie ma na celu przede wszystkim poczęcia dziecka, lecz ma wyrażać miłość i budowanie relacji między „partnerami”. Zdaniem niemieckiego hierarchy, jest to „wzrost świadomości”.

– Seksualność, którą podarował nam Bóg, jest częścią osoby. Nie może być asymetryczna. Partnerzy muszą być na tym samym poziomie, także dlatego, że seksualność, jak mówi II Sobór Watykański, nie jest tylko dla prokreacji. Długo panowała konwencja, jakoby tak było, ale dzisiaj już nie, bo jesteśmy istotami ludzkimi, a nie zwierzętami. Seksualność jest częścią związku, wyraża uczucie. Trzeba ją mierzyć miarą miłości, która rodzi się między ludźmi. Seks jest sposobem okazywania miłości. Nie jest automatycznie grzechem, ale ma formę akceptacji bycia innym. To jest moralność – przekonywał kontrowersyjny niemiecki kardynał.

Ponadto, według niemieckiego, nieoficjalnego schizmatyka, wiązanie seksu z poczęciem jako jego głównym celem – czyli tak, jak uczy Kościół – jest „zezwierzęceniem”. Natomiast seks nastawiony na niepoczynanie dziecka „byłby prawdziwie ludzki”.

Ponieważ takie postrzeganie prowadzi wprost do akceptacji czynnego homoseksualizmu, dziennikarz „La Stampa” zapytał o tę kwestię. Wówczas kard. Marx ogłosił sobie, że Kościół powinien błogosławić pary jednopłciowe.

– Punktem centralnym pary, homoseksualnej czy nie, nie jest seks: [punktem tym] jest wola wspólnego przeżywania życia, miłość, wzajemne zaufanie, wierność aż do śmierci. Dlatego nie mogę powiedzieć, że to wszystko jest grzechem – przekonywał.

Powiedział również, że niedawno uczestniczył w podobnież katolickiej Mszy świętej, którą zorganizowało środowisko LGBT w Monachium. Podkreślił, że wcześniej poinformował Franciszka o zamiarze wzięcia w niej udziału.

– Chciałem dać znak: Jesteście częścią Kościoła. Orientacja seksualna nie może i nie powinna nieść ze sobą wykluczenia z Kościoła. To nie jest możliwe! Także pary homoseksualne przeżywają swój związek z miłością – przekonywał kard. Reinhard Marx.

– Za zmianą nauczania Kościoła tak, jak postuluje to kardynał Marx, opowiedzieli się na procesie synodalnym katolicy we Francji, Irlandii, Niderlandach, Niemczech i Szwajcarii, a częściowo również w Hiszpanii – przypomina portal pch24.pl.

W tekście wskazano również, że na terenie archidiecezji Bolonii, którą kieruje przewodniczący włoskiego episkopatu, kard. Matteo Zuppi, doszło niedawno do „ślubu”, którego udzielono parze homoseksualnej.

No ale najważniejsze, że „jedność” z Kościołem jest zachowywana, bo przecież nie odprawiają Mszy trydenckich, prawda?

pch24.pl / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net