Dramat. Amerykańscy katolicy sądzą, że na Mszy św. pojawia się symbol Ciała i Krwi Chrystusa. Mocny komentarz biskupa Los Angeles (WIDEO)

Hostia/fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Biskup pomocniczy archidiecezji Los Angeles, Robert Barron powiedział, że „wszyscy jesteśmy winni” faktu, że prawie 70 proc. osób deklarujących się jako katolicy nie wierzy w Realną Obecność Chrystusa w Eucharystii. To wynik badań przeprowadzonych w lutym i opublikowanych 5 sierpnia przez Ośrodek Badawczy Pew w Waszyngtonie.

– Trudno opisać, jaką złość czuję po przeczytaniu tego, co ujawnia najnowsze studium @pewresearch o rozumieniu Eucharystii wśród katolików. Powinno to być sygnałem alarmowym dla nas wszystkich w Kościele – napisał biskup na Twitterze.

W załączonym wideo mówi, że obwinia „siebie, biskupów, księży, wszystkich”, którzy powinni przekazywać wiarę. – Wszyscy jesteśmy winni – stwierdził bp Barron. – Doszło do ogromnej porażki Kościoła w kontynuowaniu własnej tradycji – poinformował.

Z badań Pew wynika, że 69 proc. amerykańskich katolików uważa, że podczas Mszy św. pod postacią chleba i wina przyjmuje się „symbol Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa”. Jedynie 31 proc. badanych katolików zadeklarowało wiarę w to, że to rzeczywiście Ciało i Krew.

Spośród mniejszości faktycznych katolików, również ciekawie rozkłada się kwestia znajomości nauczania Kościoła w tym temacie. 28 proc. zna katolickie nauczanie na temat konsekracji. 2 proc. z nich uważa, że Kościół naucza, że chleb i wino jedynie symbolizują Ciało i Krew Chrystusa, a mimo tego wierzą w Realną Obecność. 1 proc. nie zna nauczania Kościoła w tej materii.

Spośród niewierzących w Realną Obecność, 22 proc. zna nauczanie Kościoła w tej kwestii, lecz je odrzuca. 43 proc. badanych uważa, że to Kościół tak naucza, 4 proc. nie zna nauczania Kościoła zaś 1 proc. nie udzielił odpowiedzi.

gosc.pl, twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.