Egipt wyrzucił z kraju katolickiego dzieninkarza

foto: twitter.com/LaCroix
foto: twitter.com/LaCroix

Remy Pigaglio, korespondent francuskiego katolickiego dziennika „La Croix” został bez powodu wydalony z terytorium Egiptu. Mężczyzna spędził noc na lotnisku po tym, gdy zatrzymano go bez podania przyczyn, a następnie nakazano mu opuszczenie kraju.

– Wróciłem do Egiptu w poniedziałek 23 maja, po dziesięciodniowych wakacjach we Francji. O 13.45 zostałem zaprowadzony do stanowiska egipskiej policji w strefie międzynarodowej – opowiada Pigaglio. – Posiadam wizę dziennikarską na 6 miesięcy, więc zazwyczaj przechodzę kontrole bez problemu – dodaje korespondent, jednak tym razem wszystko potoczyło się inaczej. Francuza zatrzymano podczas powrotu do Egiptu. Na lotnisku spędził 30 godzin, bez podania przyczyny ani nawet przesłuchania. – Po nocy spędzonej na lotnisku został wydalony bez żadnych wyjaśnień, chociaż wszystkie dokumenty miał w porządku – dodaje szef redakcji „La Croix”. Sam Pigaglio przyznaje, że posiada wizę dziennikarską i jest akredytowany przez egipskie centrum prasowe.

Mężczyzna był korespondentem w Egipcie od dwóch lat. Zdaniem francuskich dziennikarzy wydalenie Pigaglia to kolejny dowód na represje Egiptu wobec chrześcijan. W rankingu dotyczącym wolności prasy ogłoszonym przez organizację Reporterzy bez Granic, Egipt zajął niechlubne 158. miejsce na 180 możliwych.

MGOT/gosc.pl, la-croix.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net