9 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Elbląg. Napad na modlących się na różańcu ludzi (WIDEO)

Fundacja Pro-Prawo do Życia opublikowała nagranie wideo z napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej, do którego doszło w piątek 5 maja. Fundacja liczy na to, że dzięki nagraniu uda się ustalić tożsamość sprawcy ataku i pociągnąć go do odpowiedzialności karnej.

W piątek 5 maja ok. godziny 17 doszło w Elblągu do napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej w intencji powstrzymania aborcji w Polsce, zorganizowanego przez Fundację Pro-Prawo do Życia. Agresywny mężczyzna w kominiarce rzucił się na uczestników modlitwy, zaatakował koordynatora różańca, zniszczył transparenty i w wulgarnych słowach groził modlącym się ludziom.

W ocenie Fundacji, jest to kolejny atak motywowany nienawiścią oraz inspirowany medialnymi komentarzami podżegającymi do przemocy, których pełno jest na stronach i grupach dyskusyjnych należących do aktywistów radykalnej lewicy.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Każdego dnia w Internecie pojawiają się liczne komentarze, w których wzywa się do przemocy i terroru wobec wolontariuszy naszej Fundacji. Aktywiści radykalnej lewicy wzywają do zabijania naszych działaczy, napadów na nasze biuro oraz podpalania furgonetek naszej Fundacji. Jesteśmy atakowani, gdyż organizujemy niezależne akcje informacyjne, za pomocą których ostrzegamy Polaków przed skutkami aborcji i ideologii LGBT oraz modlimy się o przebudzenie moralne Polaków – mówił Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do Życia. 

– Niestety, od dłuższego czasu obserwujemy również bezczynność organów państwa wobec lewicowego terroru, co pozwala agresywnym aktywistom i chuliganom dokonywać kolejnych aktów przemocy. Dlatego apelujemy do władz państwowych, służb mundurowych oraz władz miejskich o zapewnienie porządku i bezpieczeństwa na ulicach – dodał Dzierżawski.

Fundacja zwraca uwagę na to, że tego samego dnia, w piątek 5 maja, w Pionkach koło Radomia doszło do pobicia księdza, który szedł do chorych z Najświętszym Sakramentem. 80-letni kapłan został zaatakowany, przewrócony i pobity przez agresywnego mężczyznę.

Fundacja Pro-Prawo do Życia prosi także o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy napadu, do którego doszło w Elblągu. Osoby, które rozpoznają napastnika, proszone są o kontakt z Fundacją. Sprawa została już zgłoszona na policję, a wszelka pomoc może przyczynić się do pociągnięcia sprawcy do odpowiedzialności przed sądem.

fot. YT/Fundacja Pro Tv

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

2 komentarze do “Elbląg. Napad na modlących się na różańcu ludzi (WIDEO)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net