Episkopat oszalał? Trwają prace nad umożliwieniem udzielania Komunii Świętej przez kobiety! „Zajęła się tym już komisja”

– Episkopat już pracuje nad udostępnieniem akolitatu i lektoratu dla wszystkich wiernych świeckich, w tym kobiet. Zajęła się już tym odpowiednia komisja – dowiedział się portal stacja7.pl. Jednym z uprawnień akolitów jest udzielanie Komunii Świętej.

Choć kapłanów w Polsce nie brakuje, już od jakiegoś czasu coraz częściej widać tzw. szafarzy nadzwyczajnych, czyli osoby świeckie rozdające Komunię Świętą. Według wielu doniesień z różnych części Polski, kapłani odpowiedzialni za parafie coraz częściej nadużywają ich posługi, wystawiając taką osobę do rozdawania Komunii Świętej w trakcie Mszy świętej, mimo obecności wystarczającej liczby sprawnych kapłanów.

To jednak dla „postępowych” biskupów najwyraźniej za mało. Jak poinformował w tytule portal stacja7.pl, „Kobiety będą mogły rozdawać komunię” [pisownia oryg. – red. Kr] i „Episkopat już nad tym pracuje”.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Episkopat już pracuje nad udostępnieniem akolitatu i lektoratu dla wszystkich wiernych świeckich, w tym kobiet. Zajęła się już tym odpowiednia komisja. W pierwszej kolejności musi zostać ustalony wiek, w którym te osoby będą mogły przyjąć te posługi – czytamy.

Według informacji stacja7.pl, KEP „musi najpierw ustalić wiek i 'przymioty' osób świeckich, które mają przyjąć tę posługę”. – Nowy dekret nie będzie dotyczył osób, które przyjmują te posługi na drodze formacji do święceń. Sprawą już zajmuje się Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP – zaznaczono.

Biskup Adam Bałabuch twierdzi, że prawdopodobnie „dekret ogólny KEP w tej sprawie będzie przyjęty podczas czerwcowego Zebrania Plenarnego KEP”.

– Na podstawie dekretu będzie można opracować instrukcję, która będzie uwzględniała przyjęcie tej posługi również przez kobiety. Po jej zaakceptowaniu przez Watykan i KEP, droga do przyjęcia tych posług dla wszystkich świeckich będzie otwarta – podkreśla redakcja.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Episkopat oszalał? Trwają prace nad umożliwieniem udzielania Komunii Świętej przez kobiety! „Zajęła się tym już komisja”

  • Avatar
    7 kwietnia 2021 o 16:01
    Permalink

    Czyżby KEP chciał lub dostał odgórne wytyczne żeby być jak Kościół na zachodzie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.