Fałszywy ekumenizm, wypaczone pojęcie nawrócenia i „ekologiczne nawrócenie”. Bp Schneider o zagrożeniach dla Kościoła

Bp Athanasius Schneider zwrócił uwagę na dominujące w Kościele modne hasła, jak np. „ekumenizm” czy „ekologiczne nawrócenie”. Podkreślił, że błędne interpretacje tychże stanowią zagrożenie dla nauki Kościoła katolickiego i podważają prawdę, że „istnieje tylko jeden Kościół Boży, a jest nim Kościół katolicki”.

Bp Schneider wspomniał o tych kwestiach w wywiadzie dla portalu LifeSiteNews. Podkreślił rosnące niebezpieczeństwa ze strony coraz większej liczby „wydarzeń międzyreligijnych”.

Biskup ostrzegł również przed stosowaniem pojęcia „nawrócenia ekologicznego”. Wiernych Kościoła zachęcił, by studiowali jego zasady, by zachować pełnię wiary.

Portal LSN przypomina, że w ostatnich latach w Watykanie ma miejsce „lawina wydarzeń ekumenicznych i międzyreligijnych”. Jak podkreślono, dokument podpisany przez Franciszka w Abu Dabi w 2019 roku „wyraźnie wskazuje na międzyreligijną przyszłość, której Franciszek pragnie dla Kościoła”. W dokumencie stwierdza się, że „pluralizm oraz różnorodność religii, koloru skóry, płci, rasy i języka są chciane przez Boga w Jego mądrości, przez którą stworzył istoty ludzkie”.

PROSIMY O WSPARCIE NASZYCH CZYTELNIKÓW I SYMPATYKÓW. KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI

Takie stwierdzenie jest jednym z zarzutów o herezję kanoniczną, którą kilka już lat temu wystosowała grupa duchownych i świeckich teologów. Franciszek do dnia dzisiejszego się do zarzutów nie ustosunkował. TUTAJ więcej informacji na ten temat.

Tego typu wydarzenia umacniają błędne przekonanie, że katolicyzm to tylko jedna z wielu religii, gdzie wszystkie są sobie równe. Bp Schneider wskazuje, że takie rozumienie ekumenizmu nakazuje sądzić, że „każdy może iść swoją drogą, ale wtedy jest to bardzo niebezpieczne – nie ma stabilnej i niezmiennej prawdy”.

Dodał również, że współczesny ekumenizm „podważa prawdę, że jest tylko jeden Kościół Boży, a jest nim Kościół katolicki, Kościół Piotrowy, zjednoczony ze Stolicą Apostolską, Stolicą Piotrową – Papieżami”. Ponadto zwolennicy tak rozumianego ekumenizmu „niosą dalej wiadomość, że wielość religii to dobra sytuacja”.

– To nie jest w porządku! To nie jest wolą Bożą. Ponieważ te niekatolickie wspólnoty zawierają obiektywne błędy, które Bóg potępia, których Bóg nie akceptuje. To, co jest sprzeczne z wolą Bożą, nie może przynieść błogosławieństwa – wyjaśnił bp Athanasius Schneider.

– Takie gesty lub spotkania międzyreligijne podważają te prawdy i dlatego te działania muszą się zmienić – stwierdził hierarcha.

Biskup zwrócił też uwagę na lansowane przez obecne władze Watykanu pojęcie „ekologicznego nawrócenia”. Niejednokrotnie w retoryce części duchownych ma ono pierwszeństwo przed nawróceniem moralnym.

– To bardzo smutne zjawisko, ponieważ tak zwane nawrócenie ekologiczne jest wyrazem czystego naturalizmu. Nie niesie za sobą żadnej nadprzyrodzonej wizji bądź wizja ta jest pusta – podał portal lifesitenews.com.

– Forsuje się tutaj koncepcję nawrócenia ze względu na doczesne, naturalistyczne cele, aby sprowadzić wizję naszego chrześcijańskiego życia tylko do materializmu – skomentował z kolei bp Schneider.

pch24.pl

fot. YT/ PCh24TV · Polonia Christiana

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net