Fatima – setna rocznica objawień

twitter.com/natczartoryska

To właśnie 13 maja Matka Boża po raz pierwszy ukazała się trójce dzieci z miasteczka na wschodzie Portugalii. Dziś papież Franciszek kanonizował świadków tamtejszych objawień.

Maryja objawiła się w Fatimie 13 maja 1917 r., wybierając na głosicieli swojego orędzia trójkę miejscowych dzieci. Najstarsza z trojga była Łucja, miała wówczas 10 lat. To właśnie Łucja jako jedyna z trojka dostąpiła łaski rozmawiania z Matką Bożą. Towarzyszyła jej dwójka przyjaciół: 9-letni Franciszek i jego młodsza siostra, 7-letnia Hiacynta. Hiacynta widziała i słyszała Maryję, Franciszek zaś tylko ją widział, nie słysząc jej słów.

W sumie w Fatimie dzieci doświadczyły sześciu objawień. Matka Boża przekazała trójce Portugalczyków orędzie zwane później jako tajemnice fatimskie. Zabroniła też zdradzania ich – dzieci dotrzymały słowa i mimo prób przymusu, a nawet poddaniu ich torturom, nie ujawniły przed czasem tego, co powiedziała im Maryja.

Początkowo nikt nie wierzył dzieciom w to, co opisywały, nawet rodzice Łucji. Również miejscowym władzom nie na rękę były objawienia fatimskie. W Portugalii po zmianie ustroju z monarchii na republikę starano się wyrugować również wiarę katolicką, wielu duchownych zabito a kościoły zamykano. Wkrótce Hiacynta i Franciszek zmarli, przystępując przed śmiercią do sakramentów świętych. Jedynie Łucja dożyła sędziwego wieku, zmarła w 2005 r. Dorosłe życie spędziła w zakonach – najpierw Zgromadzenia Sióstr św. Doroty w Vilar, później u karmelitanek. Franciszka i Hiacyntę beatyfikowano w 2000 r., na ołtarze zostali wyniesieni dziś – w rocznicę objawień, których doświadczyli. Proces beatyfikacyjny Łucji wciąż trwa.

MGOT/gosc.pl, tvp.info

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.