4 grudnia 2023
Kościół i wiaraWiadomości

Filipiny: prezydent atakuje Kościół

foto: twitter.com/rapplerdotcom
foto: twitter.com/rapplerdotcom

Rodrigo Duterte, który okazał się zwycięzcą niedawnych prezydenckich na Filipinach, rzuca agresywne słowa w stronę biskupów katolickich i zapowiada ograniczenie dzietności Filipińczyków.

71-letni Duterte, z zawodu adwokat, jest niekwestionowanym zwycięzcą wyborów na Filipinach. Sympataię wyborców zaskarbił programem zapowiadającym bezwzględną walkę z przestępczością, szczególnie z przemytem narkotyków oraz przestępczością zorganizowaną. Niestety, to nie jedyne rzeczy, z którymi chce walczyć Duterte. Prezydent-elekt zapowiadał już w kampanii m.in., iż zamierza ograniczyć Filipińczykom możliwość posiadania dzieci.

Podczas niedzielnego wystąpienia w Davao City Duterte zadeklarował, że wprowadzi prawo zezwalające jedynie na posiadanie trójki dzieci każdej rodzinie. – Będę ignorował w tej sprawie stanowisko Kościoła – dodał. To nie pierwsza tego rodzaju wypowiedź Duterte skierowana w stronę Kościoła i katolików. W sobotę kandydat nazwał biskupów „sk***synami” i oskarżył, iż bogacą się kosztem ubogich. Media przypominają również agresywne słowa, którymi Duterte obrzucił papieża Franciszka: „Papieżu, ty sk***synie, wracaj do domu. Nie przyjeżdżaj już tutaj” – jak później tłumaczył, chodziło mu o… korki spowodowane wizytą papieską w Manili.

O Duterte stało się głośno, gdy w kwietniu wulgarnie skomentował brutalny gwałt na misjonarkach, do którego doszło w mieście, gdzie sprawował urząd burmistrza. – Zgwałcili wszystkie kobiety, była wśród nich ta Australijka. Gdy ich złapali, zobaczyłem jej twarz i myślę sobie: „Ja pier***, jaka szkoda! Zgwałcili ją, wszyscy ustawili się w kolejkę. Byłem wściekły, że ją zgwałcili, ale ona była taka piękna. Pomyślałem, że to burmistrz powinien być pierwszy” – powiedział wówczas Duterte. Filipiny są największym spośród azjatyckich krajów katolickich. 81,4 proc. Filipińczyków deklaruje się jako katolicy. Tym bardziej zadziwia, iż Duterte zyskał aż tak wielką popularność wśród swoich rodaków.

Uroczystość zaprzysiężenia nowego prezydenta będzie miała miejsce 30 czerwca. Kadencja prezydenta Filipin to okres sześciu lat.

Miecz/tvn24.pl, wp.pl, rp.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net