Franciszek apeluje: nieście orędzie nadziei

YouTube

W orędziu do wiernych zgromadzonych w Rzymie w świąteczny poniedziałek papież podkreślił znaczenie nadziei w życiu chrześcijanina. Przypomniał, że jako wyznawcy Zmartwychwstałego jesteśmy posłani do głoszenia świadectwa oraz dawania wsparcia potrzebującym.

– Idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: Powstał z martwych”. „Czujemy, że również do nas skierowana jest zachęta, aby „iść szybko” i głosić mężczyznom i kobietom naszych czasów orędzie nadziei – przypomniał Franciszek, odwołując się do słów z Ewangelii. – Odkąd o świcie trzeciego dnia Jezus ukrzyżowany zmartwychwstał, ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia! – dodał papież. Podkreślił, że „Chrystus żyje i działa w historii poprzez swego Ducha Świętego: odkupił nasze nędze, dociera do każdego ludzkiego serca i daje na nowo nadzieję każdemu, uciśnionemu i cierpiącemu”.

– Wykorzystajcie każdą dobrą okazję, aby być świadkami pokoju Zmartwychwstałego Pana – zachęcał zgromadzonych wiernych. – Niech Dziewica Maryja, milczący świadek śmierci i zmartwychwstania swojego Syna Jezusa, pomoże nam być jasnymi znakami Chrystusa zmartwychwstałego pośród wydarzeń świata, aby ci, którzy znajdują się w trudnościach i niebezpieczeństwie, nie pozostali ofiarami pesymizmu, ale znaleźli w nas wielu braci i wiele sióstr, którzy im oferują wsparcie i pocieszenie – dodał, błogosławiąc na koniec wszystkim obecnym.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net