Franciszek jak Korwin-Mikke? Władze chciałyby schować go do szafy z powodu „niefrasobliwych wypowiedzi”

Watykanista Sandro Magister na swoim blogu pisze, że władze Watykanu nie mają kontroli nad Franciszkiem i tym, co wypowiada. Podobnież ma być to poważny problem dla władz Stolicy Apostolskiej, które postanowiły po prostu przemilczać jego nieplanowane i niekonsultowane wypowiedzi.

– Jeszcze kilka miesięcy wstecz było standardową praktyką papieskich archiwistów by publikować wszystko, co powiedział Franciszek. Kiedy przyjmując jakieś osoby czy grupy odkładał przygotowane przez urzędników przemówienie i mówił z marszu, zapisywano wszystko, zarówno niewygłoszone przemówienie jak i słowa, które rzeczywiście padły – napisał Magister.

– Nawet wtedy, kiedy publikowanie wszystkiego nie było zbyt eleganckie, jak 24 października ostatniego roku, kiedy przyjmując seminarzystów i kapłanów studiujących w Rzymie w odpowiedzi na niewinne pytanie o świat cyfrowy papież wdał się w dobitną dygresję o grzechu oglądania obrazów pornograficznych, tak jakby był to grzech wszystkich księży i seminarzystów, obecnych i nieobecnych, a także zakonnic i osób konsekrowanych – dodał watykanista.

– 10 grudnia jednakże niektórzy w Watykanie uznali, że sprawy poszły za daleko, bo udzielając audiencji seminarzystom i wychowawcom z Barcelony, papież odłożył na bok gotowy tekst, mówiąc, że jest nudny; przekroczył następnie limit tego, co może być publikowane, obrzucając karierowiczów najrozmaitszymi obelgami – czytamy.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

– Na tym nie koniec. Cały czas mówiąc z marszu, papież rzekomo dał nakaz, aby w spowiedzi sakramentalnej udzielać rozgrzeszenia zawsze i za wszystko, nawet jeżeli widać, że nie ma postanowienia poprawy. Wcześniej określił spowiednika, który nie udziela rozgrzeszenia, mianem przestępcy – podaje Sandro Magister.

O tym przemówieniu w mediach nie ma ani słowa. Wiele osób jednak mówiło o tym zakulisowo.

pch24.pl /magister.blogautore.espresso.repubblica.it

fot. ilustracyjne/fot. Instagram januszkorinmikke/YT/ROME REPORTS in English (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net