Franciszek o „szczekaniu NATO”. Prof. Bartyzel: Wystarczyło jedno słówko…

Prof. Jacek Bartyzel skrytykował zarówno Franciszka, jak i wielkie media teraz „święcie oburzone” wypowiedzią hierarchy w kwestii Ukrainy, Rosji i NATO. Poszło o wyrażenie Franciszka, że NATO „szczekało pod drzwiami Rosji”, co miałoby sprowokować Rosję do inwazji.

Franciszek w rozmowie z „Corriere della Sera” mówił o ewentualnym spotkaniu z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Jak wyznał, po 20 dniach wojny rosyjsko-ukraińskiej polecił sekretarzowi stanu Watykanu kard. Pietro Parolinowi przekazanie wiadomości Putinowi. Znalazła się w niej informacja o gotowości Franciszka na wyjazd do Moskwy.

– Oczywiście konieczne było to, by przywódca Kremla „otworzył jakieś okno”. Nie otrzymaliśmy dotąd odpowiedzi i wciąż nalegamy, choć obawiam się, że Putin nie może i nie chce tego spotkania w tym momencie – mówił Franciszek. – Jak można nie zatrzymywać takiej brutalności? – dodał.

Zaznaczył również, że na chwilę obecną nie wybiera się do Kijowa. – Najpierw muszę pojechać do Moskwy, muszę spotkać się z Putinem. Ale ja też jestem księdzem, co mogę zrobić? Robię to, co mogę. Gdyby Putin otworzył drzwi… – mówił Franciszek.

Następnie ocenił, że jednym z możliwych powodów napadu Rosji na Ukrainę było „szczekanie pod drzwiami Rosji przez NATO”, co wywołało wielkie oburzenie w mediach mętnego nurtu.

Do tego właśnie „świętego oburzenia” odniósł się na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

– Od dziewięciu lat Jorge Bergoglio zwany Franciszkiem demoluje Kościół i Jego naukę, ale najmniejsza krytyka jego postępków spotyka się z oburzeniem tabunów „bien-pensants”. Ale wystarczyło jedno słówko w kontekście politycznym, któremu zarzucić można jedynie to, że dowodzi dostrzegania propagandowego „szczekania” tylko po jednej stronie, i te same merdia, które przez dziewięć lat basowały mu zachwycone jego demolką i jego postępowością, z dnia na dzień rugają go jak burą sukę, dając sygnał, że teraz już wolno, a nawet należy to czynić – stwierdził prof. Bartyzel.

rmf24.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Franciszek o „szczekaniu NATO”. Prof. Bartyzel: Wystarczyło jedno słówko…

  • 4 maja 2022 o 20:26
    Permalink

    Pamiętam, jak jakaś pisowski knajak wrzeszczał na pana Brauna, że trzeba się słuchać papieża w sprawie szprycy. Ciekaw jestem, jak teraz pisowskie gadzinówki wytłumaczą słowa Bergoglio sobie i owładniętemu ukraińskim amokiem pospólstwu. Ciekawe, co na to ci wszyscy przygłupi księża, którzy z ambon gardłują o „niewinnym narodzie ukraińskim” i „diabelstwie Putina”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net