Franciszek podpisał dymisję. Kard. Robert Sarah przestał być prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Zastąpi go modernista?

Wczoraj kard. Robert Sarah przestał pełnić urząd prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Franciszek podpisał jego dymisję, związaną z ukończeniem 75 lat życia przez kardynała.

Biuro Prasowe Watykanu poinformowało, że Franciszek „przyjął rezygnację z urzędu prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów złożoną przez Jego Eminencję Księdza Kardynała Roberta Saraha”. Franciszek nie zdecydował się wydłużyć czasu posługi kard. Saraha.

CZYTAJ TEŻ: Oskarżenie o kanoniczną herezję wobec Franciszka

– Papież zaakceptował rezygnację z urzędu prefekta Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, po ukończeniu 75 roku życia. Jestem w rękach Boga. Tylko Chrystus jest skałą. Wkrótce zobaczymy się ponownie w Rzymie lub gdzie indziej – napisał na Twitterze kardynał.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi kard. Roberta Saraha na tym miejscu. Niestety, patrząc na dotychczasowe poczynania Franciszka, można mieć obawy, że kolejny prefekt nie będzie wykazywał się dbałością o Liturgię ani zwracać uwagi na coraz powszechniejsze nadużycia na tzw. nowych Mszach świętych.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.