23 czerwca 2024
Kościół i wiara

Franciszek podpisał swoją abdykację

Franciszek ujawnił, że podpisał dokument o swojej abdykacji z urzędu już w 2013 roku. Motyw swojej decyzji przedstawił w rozmowie z hiszpańską gazetą „ABC”. Co ciekawe, nie wiadomo, gdzie obecnie znajduje się ten dokument.

Franciszek w rozmowie z „ABC” wyznał, że w 2013 roku podpisał swoją abdykację z urzędu. Wówczas dokument ten został przekazany na ręce kard. Tarcisio Bertone’a. Był to ówczesny sekretarz stanu w Watykanie.

– Podpisałem już swoją rezygnację. Wówczas sekretarzem stanu był kard. Tarcisio Bertone i powiedziałem mu: „W przypadku przeszkody z powodów medycznych lub jakichkolwiek innych, oto moja rezygnacja” – powiedział Franciszek.

Obecnie nie wiadomo publicznie, co stało się z podpisanym dokumentem. Media wskazują, że jeśli nie posiada ich kard. Bertone, to może posiadać go obecny sekretarz stanu kard. Pietro Parolin.

Franciszek przekonywał, że – jego zdaniem – takie dokumenty mieli zawczasu podpisać papieże Paweł VI i Pius XII. Obaj zmarli jednak w trakcie sprawowania urzędu.

pch24.pl

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net