10 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Franciszek powołał aborcjonistkę i muzułmanina do Papieskiej Akademii Życia. Lekarze przerywają milczenie. „To zaprzeczenie woli papieża Jana Pawła II”

Franciszek mianował do Papieskiej Akademii Życia Marianę Mazzucato, neofeministkę jawnie postulującą prawo do mordowania dzieci oraz muzułmanina. Papież Jan Paweł II powołał tę instytucję, aby zajmowała się studiami nad obroną życia.

Franciszek powołał 14 nowych członków do Papieskiej Akademii Życia oraz sześciu nowych członków jej rady nadzorczej. Wśród powołanych znalazła się m.in. jawna zwolenniczka prawa do mordowania dzieci Mariana Mazzucato.

Oprócz tej, kontrowersyjną nominacją jest również powołanie Saada al-Dina Mossada Helaly’a, wykładowcy islamskiego prawa na sunnickim uniwersytecie Al-Azhar w Kairze.

CZYTAJ TEŻ: Oskarżenie o kanoniczną herezję wobec Franciszka

Sprawę nagłośnili lekarze z Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Lekarzy Katolickich. Wystosowali komunikat zatytułowany „Akademia życia: Nie mogę już milczeć!”. W treści krytykują powołanie „naukowców zajmujących się aborcją, do pewnego stopnia obrońców eutanazji lub krytyków 'Humanae vitae'”.

Zwracają uwagę, ze nominacje te są zaprzeczeniem woli papieża Jana Pawła II.

– Członkowie Akademii muszą promować i bronić zasad związanych z wartością życia i godnością osoby ludzkiej, interpretowanymi zgodnie z Magisterium Kościoła – podkreślono.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Franciszek powołał aborcjonistkę i muzułmanina do Papieskiej Akademii Życia. Lekarze przerywają milczenie. „To zaprzeczenie woli papieża Jana Pawła II”

  • ŻUL Żydowski Uniwersytet Lubelski
    ekspedyt.org/2022/10/30/nowe-centrum-dialogu-na-kul-im-rabina-abrahama-j-heschela/

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net