21 czerwca 2024
Kościół i wiara

Franciszek rozmawiał z palestyńskim prezydentem

Franciszek rozmawiał przez telefon z palestyńskim prezydentem Mahmudem Abbasem. Prezydent prosił o kontynuację starań o natychmiastowe zawieszenie broni.

Rozmowa została potwierdzona przez watykańskie biuro prasowe oraz stronę palestyńską. Media palestyńskie podkreśliły uznanie prezydenta dla Franciszka w kwestii wspierania wysiłku na rzecz budowania pokoju w regionie.

Prezydent Abbas wskazał też na pilną potrzebę utworzenia stałych korytarzy humanitarnych. Miałyby nimi być transportowane środki medyczne i żywność dla cywilów oraz przywrócona dostawa wody i elektryczności.

– Od początku konfliktu Franciszek wielokrotnie apelował o pokój w Ziemi Świętej, wskazując na potrzebę zawieszenia broni, uwolnienia zakładników znajdujących się w rękach Hamasu, a także dostarczenia pomocy humanitarnej mieszkańcom Strefy Gazy – podaje portal vaticannews.va.

Franciszek utrzymuje też codzienny kontakt z parafią Świętej Rodziny w Gazie. W tej sprawie rozmawiał również z prezydentami USA i Turcji. Wskazał w nich na potrzebę „znalezienia drogi do pokoju” i osiągnięcie „rozwiązania postaci dwóch państw i specjalnego statusu dla Jerozolimy”.

vaticannews.va

fot. YouTube/Vatican News

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net