15 czerwca 2024
Kościół i wiara

Franciszek w ogniu krytyki nawet mainstreamu. Poszło o słowa nt. Rosji. Prof. Bartyzel: Katarzyna Wielka głównie jako Wielka Nierządnica

Przywódca Watykanu znalazł się w ogniu powszechnej krytyki, jednak nie ze względu na jego działania przeciwko Kościołowi i doktrynie… lecz ze względu na wypowiedź do młodych Rosjan.

– Nie zapominajcie nigdy o waszym dziedzictwie. Jesteście dziećmi wielkiej Rosji; wielkiej Rosji świętych, króla, wielkiej Rosji Piotra I, Katarzyny II, tego wielkiego imperium, o tak wielkiej kulturze i wielkim człowieczeństwie – powiedział Franciszek 25 sierpnia podczas przemówienia online przywódcy Watykanu do młodych Rosjan.

– Nie rezygnujcie nigdy z tego dziedzictwa. Jesteście spadkobiercami Matki Rosji, idźcie z nią naprzód. I dziękuję wam za wasz sposób bycia, za sposób, w jaki jesteście Rosjanami – dodał Franciszek.

Słowa te zostały mocno skrytykowane nawet przez przychylne ruchowi modernistycznemu w Kościele media i stronnictwa. W kilku krajach żądano wyjaśnień od nuncjuszów.

Profesor Jacek Bartyzel również skrytykował wypowiedź Franciszka, choć z zupełnie innego powodu.

– Bergoglio zwany Franciszkiem każe być młodym Rosjanom dumnymi z dziedzictwa świętych – i oświeconych zarazem – władców: Piotra Wielkiego i Katarzyny Wielkiej. Zapomniał przy tym dodać, że „Wielkiej” głównie jako Wielka Nierządnica Babilońska, Wielka Wszetecznica. I w ogóle, jak widać, pasują mu szczególnie imitatorzy cywilizacji zachodniej, niestety w jej dekadenckim już stadium – napisał na Facebooku prof. Bartyzel.

– A może to jakiś nieświadomy atawizm jezuicki, bo przecież ta Niemka na rosyjskim tronie przechowała (dla sobie znanych, choć niejasnych powodów) na obszarze zagarniętym w I rozbiorze Polski ten zakon, skasowany przez papieża Klemensa XIV – dodał prof. Jacek Bartyzel.

Z kolei założyciel naszego portalu Dominik Cwikła zwrócił uwagę, że już wcześniej było wiele powodów do krytyki Franciszka, ale ze względu na wypowiedzi najpewniej heretyckie oraz próby niszczenia Tradycji w Kościele.

– Wypowiedź Argentyńczyka jest durna i wskazuje na brak wiedzy. Bo Katarzyna to owszem, była wielką, ale nierządnicą, jak prof. Bartyzel zauważył. Natomiast inna sprawa jest ważna. Bo ten wygaduje herezje i niszczy Tradycję, to wszyscy mają to w rzyci. Ale jak o Rosji powie coś pozytywnego formalny papież to nagle wszyscy oburzeni, jakby wcześniej powodów nie było – skwitował Cwikła.

polsatnews.pl / facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. YT/Media Narodowe/Vatican News (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net