19 czerwca 2024
Kościół i wiara

Franciszek zapowiada klimatyczną adhortację. Pojawi się 4 października

Serwis watykański podaje, że od 1 września do 4 października ma być obchodzony „Czas Stworzenia”. Ostatniego dnia w formie adhortacji ukaże się część druga „Laudato si”. Ma odnosić się do „kryzysów klimatycznych”, czyli najpewniej będzie propagandą klimatystów ubraną w religijne frazesy.

Franciszek zapowiedział 21 sierpnia, że „pracuje nad aktualizacją encykliki opublikowanej w 2015 roku”. Wypowiedź padła podczas przemówienia do delegacji z państw członkowskich Rady Europy.

– Piszę drugą część „Laudato si”, aby zaktualizować bieżące kwestie – powiedział Franciszek.

Serwis watykański przekonuje przy tym w formie rzekomego faktu, że „ekstremalne zjawiska w dalszym ciągu dotykają ludność na wszystkich kontynentach”.

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej Franciszek zapowiedział premierę adhortacji na 4 października.

– Pojutrze, 1 września, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Opiekę nad Stworzeniem, inaugurujący Czas Stworzenia, który potrwa do 4 października, święta św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu planuję opublikować adhortację, drugie Laudato si’. Dołączmy do naszych chrześcijańskich braci i sióstr w zobowiązaniu do troski o stworzenie jako święty dar Stwórcy. Stańmy po stronie ofiar niesprawiedliwości środowiskowej i klimatycznej, dążąc do zakończenia tej bezsensownej wojny przeciwko naszemu wspólnemu domowi, która jest straszliwą wojną światową. Wzywam was wszystkich do pracy i modlitwy o to, by nasza planeta znów obfitowała w życie – mówił Franciszek.

Niestety, biorąc pod uwagę wprost wyrażone fałszywe założenia, można się spodziewać, że adhortacja będzie propagandą klimatystyczną, w której fałszywie wmawiać się będzie, że człowiek jest główną przyczyną globalnego ocieplenia i że podniesienie podatków oraz zmniejszenie liczby ludności poprawi sytuację klimatyczną.

Jeszcze zabawniej będzie, jeśli w adhortacji wspomni się jako rzekomy przykład „globalnego ocieplenia” pożary w Grecji czy w Kanadzie z tego roku. W obu przypadkach zatrzymano bowiem pod zarzutem podpalenia dziesiątki osób.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. YT/TFC News

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net