Francuscy katolicy nie ulegają strachowi i politpoprawności. 7 proc. ochrzczonych w tym roku to nawróceni muzułmanie

– Z danych francuskiej służby ds. katechezy i katechumenatu wynika, że 7 procent ochrzczonych dorosłych pochodziło w tym roku z islamu – podaje serwis Radia Watykańskiego. Jak podkreśla portal, jeszcze niedawno mówienie o nawracaniu islamistów we Francji było postrzegane jako coś złego.

– Jeszcze kilka lat temu mówienie o ewangelizacji muzułmanów było we Francji źle widziane, a w strukturach kościelnych w tym temacie istniała prawdziwa luka duszpasterska. Tę sytuację zaczęli zmieniać członkowie Wspólnoty Emmanuel przygotowując specjalne kursy formacyjne, na których poznawano zasady islamu i uczono się, jak głosić Ewangelię muzułmanom, szanując kulturę ich pochodzenia i pokonując element strachu związany m.in. z utożsamianiem wyznawców islamu z terroryzmem – czytamy na vaticannews.va.

Jak podkreślono, pochylono się też nad nieznanym w chrześcijaństwie aspekcie kary za odejście od swojej wiary. W islamie oznacza to zerwanie więzi rodzinnych, alienację ze społeczności, a w wielu odłamach także grozi utrata życia.

Zbieramy jeszcze przez cztery dni! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Dlatego też zaczęto tworzyć specjalne wspólnoty dla konwertytów, starając się, by znaleźli w nich wsparcie w codziennym życiu i pomoc w zbudowaniu nowego środowiska wiary – zaznaczono.

Ponadto francuscy katolicy utworzyli platformę Mission Ismérie, na której osoby zajmujące się nawracaniem islamistów dzielą się doświadczeniem związanym z tym dziełem.

– Nie możemy wykluczać z ewangelizacji muzułmanów. Oni też mają prawo usłyszeć orędzie o zbawieniu – powiedziała Radiu Watykańskiemu 34-letnia Nadia Piccarreta, która została chrześcijanką, wcześniej wyznając islam. – Trzeba obudzić ochrzczonych we Francji, ponieważ jest w tym kraju wielu ludzi, którzy wciąż czekają na poznanie prawdy o Jezusie – podkreśliła.

Jak sama zaznacza, dobrym punktem startu może być Maryja, w której istnienie wierzą także muzułmanie. Przestrzega jednocześnie przed krytykowaniem Mahometa oraz odnoszenia się do kwestii polityczno-społecznych na początku nawracania islamistów.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Francuscy katolicy nie ulegają strachowi i politpoprawności. 7 proc. ochrzczonych w tym roku to nawróceni muzułmanie

  • Avatar
    26 kwietnia 2021 o 18:40
    Permalink

    Islam wymyślili żydzi. Polecam lekturę Dziejów cywilizacji europejskiej, prof. Poradowskiego.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.