Gang porwał 17 misjonarzy wraz z ich rodzinami na Haiti. Wśród nich są dzieci

– 17 amerykańskich misjonarzy wraz z rodzinami zostało porwanych w miejscowości Titanyen na Haiti, na północ od stolicy kraju Port-au-Prince. Wśród uprowadzonych znajduje się co najmniej troje dzieci – poinformowało CNN powołując się na źródło w haitańskich siłach bezpieczeństwa.

Grupa rodzin została zatrzymana, gdy jechali autobusem na lotnisko. Kilku uzbrojonych mężczyzn nakazało kierowcy zatrzymanie pojazdu.

Według policji, porywacze to najpewniej miejscowy gang, który od kilku miesięcy walczy o kontrolę nad terenem przygranicznym z Republiką Dominikany. Poza porwaniami, bandyci ci zajmują się również kradzieżami i napadami. Za uwolnienie porwanych osób żądają zwykle od 200 tys. do ponad miliona USD.

Porwania dla okupu na Haiti już wcześniej występowały często. Proceder na krótko ustał po zamordowaniu prezydenta oraz trzęsieniu ziemi w południowo-zachodniej części wyspy. Obecnie jednak porwania powracają, zaś ich ilość rośnie w bardzo szybkim tempie.

Gangi, według różnych szacunków, mogą kontrolować nawet połowę stolicy. Kilka dni temu zaatakowały szkolny autobus. Co najmniej pięcioro dzieci zostało wówczas rannych. Niektóre dzielnice są tak biedne, że ludzie porzucają wszystko, co mieli – a jest tego niewiele.

Od stycznia do sierpnia policja Haiti odnotowała 328 porwań. W całym ubiegłym roku ich liczba wyniosła 234.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net