Gniadek SVD: Rozdawanie cudzej własności to nie dobroczynność. Ludzie sukcesu chcą dzielić się swoim majątkiem

Ksiądz werbista przypomina oczywiste prawdy oraz zwraca uwagę, że większość ludzi, którym powiodło się w życiu, pomagają potrzebującym. Interwencja państwa zaś – oprócz nieefektywności – niszczy wrażliwość na drugiego człowieka.

– Rozdawanie cudzej własności nie jest dobroczynnością. Jeff Bezos, prezes Amazona i najbogatszy człowiek na świecie w tym roku, zakłada fundację i zamierza przeznaczyć 2 mld USD na bezdomnych i przedszkola dla biednych dzieci. Tak robi większość ludzi, którym udał się biznes i ułożyło życie rodzinne – napisał ks. Jacek Gniadek na Facebooku.

– Praktykowanie miłości bliźniego zakłada posiadania czegoś na własność. Tworzenie poprzedza rozdawanie. Nie można tego odwrócić. Państwo próbuje, ale jego działalność nie ma wtedy nic wspólnego z filantropią. Robi to w imię sprawiedliwości społecznej, która zabija w ludziach wrażliwość na drugiego człowieka. Ludzie sukcesu w wieku J. Bezosa chcą podzielić się swoim majątkiem z innymi. To naturalny proces. Nie mogą zrobić tego wcześniej. Jest naturalny porządek miłości: założenie rodziny, własna firma, wychowanie dzieci, później przychodzi czas na filantropię – przypomina i dodaje, że „państwo opiekuńcze zaburza ten naturalny proces, ściągając na swoją działalność charytatywną podatki od wszystkich, niezależnie od wieku”.

– Nawet gdyby chciało zrobić to inaczej, bardziej sprawiedliwie, to byłoby to niemożliwe. O tym musi zdecydować sam człowiek. Filantropia zakłada wolność. Tak robi miliony ludzi na świecie. Mogliby zrobić jeszcze więcej, gdyby państwo zostawiło im w ich kieszeniach więcej pieniędzy – stwierdza ksiądz werbista.

https://www.facebook.com/jgniadeksvd/posts/2385098495054244?__xts__[0]=68.ARAaezmFAXDDOluH7UmR1KcdyGd-Ekba4LF6TRfQk64BTN96hkQZtvS9tZ2Ad9wZja1iS5l72Nd0rm7Fw6yDDwptKzQkht7L9jszl1ADOwOpPGZufoRhXfs_cEQ1Tw7Nz8T309FPRRsdfIQA1gIMkEN_uytyJjzq_gCGQwE4_z5UPiproFub7Q&__tn__=-R

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net