„Grunt, że trydenta nie odprawiają”. Parafia w Mławie umieszcza na nabożeństwie różańcowym wielką owcę (FOTO)

Parafia Św. Rodziny w Mławie umieściła post pokazujący, jak rozkład świadomości sacrum postępuje wśród polskiego duchowieństwa. Jak poinformowano, nabożeństwo różańcowe rozpoczęto z… wielką sztuczną owcą, nazwaną „Owieczką Magdą”.

– Rozpoczęliśmy z Matką Bożą i Owieczką Magdą nabożeństwo różańcowe – napisano na oficjalnym profilu parafii Św. Rodziny w Mławie. Z opisu profilu wynika, że jest to parafia rzymskokatolicka.

Na udostępnionych zdjęciach widzimy wielką, sztuczną owcę, która została umieszczona w klęczniku, trzymającą duży różaniec. Na innych widzimy mężczyznę z gitarą grającego z ambony, najpewniej miejscowego kapłana.

– Grunt, że trydenta nie odprawiają, bo to by było schizmatyckie, nie to co odstawianie szopy w imię modernizmu – ironizuje na Twitterze Dominik Cwikła.

Cała ta sytuacja pokazuje, jak powszechnym jest wśród polskiego duchowieństwa upadek poczucia sacrum i jak „zwyczajnie” traktuje się infantylizację nabożeństw czy Liturgii. Warto też zwrócić uwagę, że to kolejna aberracja, która jest ogłaszana bez krępacji publicznie w krótkim czasie po ogłoszeniu wprowadzającego zamęt wśród wiernych motu prioprio Franciszka „Traditionis custodes”. Niedawno informowaliśmy o parafii w Krakowie, która organizowała „Mszę świętą z udziałem zwierząt”. Z kolei abp Grzegorz Ryś podczas koncertu poinformował, że rzekomo jest to Msza święta.

Uprzedzając także tanie hasła o tym, że było to nabożeństwo „dla dzieci” – takowe Msze św. czy nabożeństwa powinny charakteryzować się odpowiednio prostszą nauką, którą zrozumie dziecko, nie zaś infantylizacją i kpiną z Kościoła, jak zrobiono to w tej parafii.

facebook.com / twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net