Hindus wtargnął z nożem na plebanię i zaatakował kapłana

W stanie Karnataka w Indiach nie ustaje terror wobec chrześcijan. Niezidentyfikowany mężczyzna wtargnął z nożem na plebanię w jednej z miejscowości i zaatakował kapłana. Udało mu się zbiec. Napady mają miejsce także wobec heretyckich wspólnot.

Rząd stanu Karnataka jest prowadzony przez Indyjską Partię Ludową (BJP), która skupia hinduskich nacjonalistów. Jak zwracają uwagę tamtejsze chrześcijańskie organizacje, od czasu przejęcia władzy przez BJP, liczba i siła ataków na chrześcijan w stanie zwiększyła się.

BJP wspiera prawo zakazujące konwersji religijnych. Katolicy żyjący w regionie zwracają uwagę, że na jego podstawie prowadzi się w praktyce walkę z Kościołem. Abp Peter Machado, metropolita Bangaluru i przewodniczący Chrześcijańskiego Forum na Rzecz Praw Człowieka zwraca uwagę, że w stanach, w których prawo antykonwersyjne obowiązuje, częściej dochodzi do prześladowań chrześcijan.

Jednocześnie maleje liczba chrześcijan w stanie Karnataka. Obecnie chrześcijanie – do których zalicza się także heretyckie odłamy – stanowią w stanie niecałe 2 proc. populacji. 13 proc. to islamiści, zaś 84 proc. to hinduiści.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net