Hiszpańscy biskupi przeciw seksualnym dewiacjom

Biskupi z madryckiej metropolii wyrazili swój sprzeciw wobec nowych przepisów dotyczących integralnej ochrony przed dyskryminacją, spowodowaną orientacją i tożsamością płciową na ternie Madrytu. Ustawa została uchwalona przez parlament miesiąc temu. Duchowni wydali w tej sprawie specjalny komunikat.

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Hiszpańscy księża i biskupi podkreślają, że ustawa opiera się na antropologii „która neguje różnicę płciową między kobietą i mężczyzną oraz cielesno – duchową jedność osoby”. Duchowni dodają, że „ustawa jest sprzeczna z prawem naturalnym oraz anuluje nauczanie Pisma Świętego i Kościoła” – wyjaśnia o. Marek Raczkiewicz CSsR.

– Biskupi podkreślają, że ustawa jest atakiem na wolność religijną i sumienie, na prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, a także na wolność nauczania oraz na wolność osób do kierowania swoim życiem czy też proszenia o pomoc także religijną. Partie duże, związki zawodowe, większość mediów oraz dużo firm chce narzucić ideologicznie jedno myślenie, które anuluje wolność i odwagę, by szukać prawdy o ludzkiej osobie w jej cielesno-duchowej jedności i różnicy płciowej. Prawnie narzuca się ideologię, w tym wypadku gender i ogranicza wolność sankcjami i prześladowaniami – powiedział o. Marek Raczkiewicz.

Środowiska LGBT natychmiast zareagowały na te słowa i zapowiedziały, że pozwą biskupów do sądu, oskarżając ich o nawoływanie do mowy nienawiści.

Mas/radiomaryja.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net