2 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Hiszpański biskup stanowczo wobec Moskwy i Watykanu

Bp Jose Ignacio Munilla z diecezji Orihuela-Alicante wezwał patriarchę Moskwy Cyryla I oraz Dykasterię Nauki Wiary do powrotu do Ewangelii. Cyrylowi zwraca uwagę, że ten wykorzystuje naukę chrześcijańską do usprawiedliwiania inwazji Rosji na Ukrainę. Z kolei Watykanowi zarzuca, iż „Fiducia supplicans” zezwala na błogosławienie par homoseksualnych. W obu przypadkach jest to odejście od nauki Chrystusa.

O sprawie poinformował hiszpański portal „Religion Digital”. Bp Munilla wezwał Cyryla, by zakończył popieranie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak ocenił, popieranie wojny napastniczej jest „odejściem od chrześcijańskiej moralności”. Zdaniem biskupa, należy potępić to tak samo, jak błogosławienie par homoseksualnych.

Kilka dni temu na stronie Patriarchatu Moskwy pojawiła się jednoznacznie negatywna ocena deklaracji doktrynalnej „Fiducia supplicans”. Patriarchat Moskwy słusznie ocenił, że błogosławienie par homoseksualnych jest sprzeczne z chrześcijaństwem i wywołuje wrażenie akceptacji przez Kościół relacji homoseksualnych.

Bp Munilla na portalu X wprost stwierdził, że koniecznie należy wycofać „Fiducia supplicans”. Jednocześnie podkreślił, że Patriarchat Moskwy powinien potępić wojnę na Ukrainie za odejście od chrześcijańskiej moralności.

Jak jednak można się domyślać, zarówno Dykasteria jak i Patriarchat Moskiewski zignorują apel hiszpańskiego biskupa.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT / En ti confio

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net