21 czerwca 2024
Kościół i wiara

Homoorgia na plebanii w diec. sosnowieckiej. Proboszcz: „Wyciąłbym uczestników do siódmego pokolenia”. Prof. Bartyzel: „Kiedy za słowami pójdą czyny?’

Coraz gorętsza atmosfera w związku z homoorgią na plebanii w parafii w Dąbrowie Górniczej w diec. sosnowieckiej, którą zorganizował wikary. Skandal stanowczo skomentowali proboszcz parafii ks. Andrzej Stasiak i prof. Jacek Bartyzel. Ks. Daniel Wachowiak krótko, ale dosadnie wypowiedział się na ten temat.

Chodzi o skandal w Dąbrowie Górniczej. Na plebanii parafii Najświętszej Maryi Panny Anielskiej zorganizowano orgię z udziałem męskiej prostytutki. Imprezę organizował posługujący w parafii ksiądz wikary, Tomasz Z..

Męska prostytutka straciła w trakcie imprezy przytomność.

– Impreza zorganizowana przez duchownych miała charakter czysto seksualny. Jej uczestnicy zażywali tabletki na potencję – podała sosnowiecka „Gazeta Wyborcza”, cytując osobę, która miała znać kulisy sprawy.

– Wtedy jeden z uczestników zabawy zadzwonił po pogotowie. Kiedy jednak na miejscu pojawili się ratownicy, nie chciano ich wpuścić do środka. Medycy musieli wzywać policję. Dopiero po interwencji mundurowych udzielono pomocy medycznej nieprzytomnemu mężczyźnie – napisano.

Prokuratura w Dąbrowie Górniczej zdecydowała się wszcząć śledztwo dotyczące wydarzeń. Postępowanie prowadzone jest pod kątem „nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Prawdziwość doniesień w emocjonalny sposób potwierdził proboszcz parafii, w której doszło do skandalu, ks. Andrzej Stasiak.

– O sprawie dowiedziałem się od ks. Tomasza, który poinformował mnie o tym zdarzeniu następnego dnia i natychmiast zgłosiłem sprawę sosnowieckiej kurii – powiedział „Faktowi” ks. Stasiak.

Dodał, że osobiście „wyciąłby uczestników tej szatańskiej zabawy do siódmego pokolenia”. Jak stwierdził, nie może jednak wpływać na decyzje dorosłych ludzi.

Ks. Daniel Wachowiak krótko skwitował na Twitterze, że zachowanie sosnowieckich księży to „zdrada Chrystusa na najwyższym poziomie”.

Skandal skomentował też na Facebooku prof. Jacek Bartyzel.

– Proboszcz parafii w Dąbrowie Górniczej, w której trzech zboczonych księży urządziło sobie orgię z męską prostytutką, powiedział, że „wyciąłby uczestników tej szatańskiej zabawy do siódmego pokolenia”. Dobrze powiedziane, ale kiedy w końcu za słowami pójdą czyny i ta sodomicka gangrena w Domu Bożym zostanie wypalona żelazem? – zapytał prof. Bartyzel wczoraj rano.

Tego samego dnia wieczorem dodał kolejny wpis na ten temat.

– Z tego, co czytam (niestety Terlikowskiego, ale chyba ma dobre informacje), to pierwszym w diecezji sosnowieckiej, który powinien co najmniej utracić urząd jest jej ordynariusz, bp Grzegorz Kaszak – dodał profesor Bartyzel.

tokfm.pl / gazeta.pl / fakt.pl / twitter.com / facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustacyjne/fot. YouTube/Tom Preuße

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Homoorgia na plebanii w diec. sosnowieckiej. Proboszcz: „Wyciąłbym uczestników do siódmego pokolenia”. Prof. Bartyzel: „Kiedy za słowami pójdą czyny?’

  • Jak się księża Ɓoga nie boją siejąc takie zgorszenie?Gdzie był wtedy proboszcz?Czy wiedział jakiej są orientacji?Czy biskup wiedział o ich zboczeniu?Ktoś dopuścił ich przecież do święceń ?
    Jak czują się wierni w tej parafii,czy ktoś podjął dialog z parafianami?
    Za dużo jest zaniedbań w tej sprawie.
    My wierni możemy się modlić do Boga o miłosierdzie dla tych co zawinili,ale nie uchronimy tych słabych,co przez ten skandal odejdą z kościoła.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net