Iran. Władze dają 10 dni urlopu dla chrześcijańskich więźniów „z okazji Nowego Roku i rocznicy narodzin Chrystusa”

Chrześcijańscy więźniowie w Iranie otrzymają 10 dni urlopu. Decyzję podjął Gholam Hossein Mohseni Ejei, szef irańskiego wymiaru sprawiedliwości. Wprost umotywowano to nie tylko nowym rokiem, ale także Bożym Narodzeniem.

– Decyzja ta została podjęta z okazji zbliżającego się Nowego Roku 2022 i rocznicy narodzin Jezusa Chrystusa – napisano na stronie sądowej „Mizan Online”.

Nie poinformowano, ilu więźniów skorzysta z urlopu od więzienia ani też daty jego rozpoczęcia. Wiadomo jednak, że nie będą mogli z niego skorzystać osadzeni za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu, przestępczość zorganizowaną, porwania, napady z bronią w ręku oraz skazani na karę śmierci.

Gest władz Iranu jest zaskakujący, gdyż chrześcijanie stanowią zaledwie około 1 proc. ludności kraju. Zdecydowana większość mieszkańców Iran to szyici. Z kolei większość chrześcijan w tym kraju to Ormianie, którzy Boże Narodzenie obchodzić będą 6 stycznia.

– Najwyższy Przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei często udziela amnestii więźniom lub zmniejsza ich wyroki z okazji świąt muzułmańskich. Rzadko jednak zdarza się, by władze irańskie podejmowały takie działania wobec członków mniejszości chrześcijańskiej w Republice Islamskiej – podaje UCA News.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net