Islamiści napadli na katolicką procesję pod Paryżem

W podparyskim mieście Nanterre islamiści napadli na katolicką procesję organizowaną przez parafię Fontelles, która odbyła się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Mimo agresji, wyzwisk i gróźb pozbawienia życia, miejscowe media nie dostrzegły początkowo napaści.

Początkowo informacje o napadzie muzułmanów na chrześcijan nie pojawiły się we francuskich mediach. Jedyne dostępne relacje znajdowały się w mediach społecznościowych.

Kilkudziesięciu parafian poruszało się w tradycyjnej procesji z okazji uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Niesiono figurę przedstawiającą Matkę Bożą, śpiewano kościelne pieśni i odmawiano modlitwy. Procesja miała przejść przez około kilometrową trasę wokół kościoła.

Po około 100 metrach procesję napadła grupa młodych muzułmanów. Islamiści wyzywali chrześcijan od „dzieci prostytutek” czy „niewiernych”. Krzyczano także, że tu jest „ziemia Allaha” i mają z niej „wypier***ać”.

Muzułmanie grozili także – przysięgając na księgę islamskich pogan – że poderżną chrześcijanom gardła.

Agresja miała miejsce przez całą resztę procesji. Islamiści polewali katolików wodą i popychali. Wyrwano także im pochodnię, którą potem w nich rzucono. Kapłan z kolei został opluty.

– Organizatorzy musieli zrezygnować z zaplanowanych na trasie stacji, aby jak szybciej powrócić do kościoła – poinformowało później „Le Figaro”.

Policja, choć została wezwana, przyjechała dopiero po dłuższym czasie. Do tego czasu agresorzy islamscy zdążyli opuścić miejsce napaści.

Diecezja w Nanterre poinformowała, że przygotowuje się do złożenia skargi. Adam Gwiazda zwrócił uwagę, że media francuskie podały informacje o napadzie trzy dni później tylko dlatego, że zaczęły o sytuacji pisać i mówić znane osobistości.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net