Islamiści nękają chrześcijan w Ziemi Świętej. Patriarchowie i biskupi apelują do władz

– W całej Ziemi Świętej chrześcijanie stali się celem częstych i ustawicznych ataków. Skrajne ugrupowania dążą do wyparcia chrześcijańskiej społeczności z tych terenów – poinformowali we wspólnym oświadczeniu biskupi i patriarchowie tamtejszych Kościołów. Zwracają uwagę, że szczególnie silne prześladowania mają miejsce w Jerozolimie i apelują o utworzenie specjalnej strefy chronionej w dzielnicy chrześcijańskiej.

Hierarchowie przypominają, że tendencje ataków na chrześcijan nasiliły się w 2012 roku. Zwracają uwagę na mnóstwo ataków fizycznych oraz słownych napaści na duchownych, napadach na kościoły oraz zastraszanie mieszkających tam chrześcijan.

Jak zaznaczają zwierzchnicy bliskowschodnich Kościołów, jest to „świadoma taktyka, która ma skłonić chrześcijan do opuszczenia Ziemi Świętej”. Zwracają także uwagę, że służby nie są w stanie powstrzymać nękań islamistów wobec chrześcijan.

– W oświadczaniu zwierzchników Kościołów w Ziemi Świętej wspomina się również o niebezpiecznym procederze wykupu nieruchomości w chrześcijańskiej dzielnicy w Jerozolimie, często przy zastosowaniu podstępu lub zastraszania. Postuluje się zatem wprowadzenie prawnej ochrony dla chrześcijańskiego dziedzictwa, na wzór rozwiązań, które zostały już zastosowane w dzielnicy żydowskiej – podaje serwis radia watykańskiego.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net