2 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Islamiści zaatakowali w trakcie Mszy świętej. Co najmniej 15 osób nie żyje. Serwis watykański pisze o „terrorystach”, ale bez konkretnego wskazania winnych

Zaatakowano chrześcijan w Essakane w Burkina Faso w trakcie Mszy świętej. Co najmniej 15 osób zostało zabitych, zaś dwie zostały ranne. Informację potwierdziły władze diecezji Dori.

Do ataku doszło wczoraj podczas Mszy świętej. O szczegółach zbrodni poinformowały władze diecezji Dori.

Islamscy bandyci dokonały napaści na wieś Essakane w Burkina Faso.

– W tych bolesnych okolicznościach zachęcamy do modlitwy o wieczny odpoczynek tych, którzy zginęli w wierze, o uzdrowienie rannych i pocieszenie zrozpaczonych serc. Modlimy się również o nawrócenie tych, którzy nadal sieją śmierć i spustoszenie w naszym kraju. Niech nasze wysiłki pokuty i modlitwy w tym okresie Wielkiego Postu przyniosą pokój i bezpieczeństwo naszemu krajowi, Burkina Faso – przekazała diecezja Dori w oświadczeniu.

Trzy osoby zginęły na miejscu. Trzy kolejne zmarły w wyniku odniesionych obrażeń. Dwie osoby zostały ranne. Łącznie zginęło 15 osób.

Miejscowe media przekazały, że atak przeprowadzono wewnątrz kościoła w Essakane. Serwis watykański nie wskazuje, kto był sprawcą ataku. Podaje jedynie komunikat o „ataku terrorystycznym”.

BBC natomiast przypomina, że w regionie mają miejsce napady islamskich rebeliantów. Wskazało również, że według miejscowego przedstawiciela Kościoła, to właśnie islamscy rebelianci są odpowiedzialni za atak. Wskazano również, że nie było natychmiastowej reakcji ze strony władz centralnych Burkina Faso.

Brytyjscy nadawca podkreśla, że obecnie jedna trzecia kraju znajduje się w rękach islamistów. Rebelianci są powiązani z al-Kaidą oraz Państwem Islamskim. W ciągu ostatnich trzech lat w wyniku ataków rebeliantów na kościoły zginęły „dziesiątki” chrześcijan.

vaticannews.va / bbc.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net