28 listopada 2023
Kościół i wiara

Jawna profanacja w warszawskim kościele. Kobiety rozdawały Komunię Świętą (WIDEO)

„Kościół otwarty”, demokratyzacja i wmawianie, że wszędzie trzeba wciskać tzw. szafarzy nadzwyczajnych wydają swoje zgniłe owoce. W parafii bł. Detkensa w Warszawie kobiety rozdawały Komunię Świętą. Na oficjalnym profilu parafii na Facebooku umieszczono nawet zdjęcia z tego wydarzenia.

– Dziś nadzwyczajny dzień! Nasze misjonarki z Brazylii złożyły kolejne przyrzeczenia zakonne! Świętowaliśmy z nimi – napisano na profilu parafii. Jak widać, księża odpowiedzialni za parafię nie wstydzą się i nie próbują ukrywać ze swoimi skandalicznymi praktykami.

Z edycji posta wynika, że zdjęcia z kobietami profanującymi Najświętszy Sakrament zostały usunięte o godz. 13.16.

To nie pierwszy raz, gdy w tej parafii dochodzi do kontrowersyjnych zachowań. W lipcu ksiądz z suzafonem oraz jakiś inny człowiek z bębnami grali „hołd dla Kory” przed ołtarzem.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

42 komentarze do “Jawna profanacja w warszawskim kościele. Kobiety rozdawały Komunię Świętą (WIDEO)

 • Tacy księża sami się pogrążą, ale i dusze niewinne na potępienie skazują. Choć te niewinne dusze mogłyby też użyć rozumu i nie zawsze słuchać pogubionych kapłanów. Coś złego dzieje się z kościołem, także polskim, niestety

  Odpowiedz
 • Tacy księża sami się pogrążą, ale i dusze niewinne na potępienie skazują. Choć te niewinne dusze mogłyby też użyć rozumu i nie zawsze słuchać pogubionych kapłanów. Coś złego dzieje się z kościołem, także polskim, niestety

  Odpowiedz
 • Co jest w Brazylii-to w Polsce może szokować.U nas ,,nadzwyczajni szafarze” tylko w nadzwyczajnych przypadkach gdy dużo o ludzi a mało księży.U nas kobiety nie sa (nie widziałem) nadzwyczajnymi szafarzami-może będą?

  Odpowiedz
 • Potraktujmy to jako przygotowanie tych swieckich misjonarek do pracy w terenie gdzie brak kaplanow a ludzie pragna karmic sie Ciałem Panskim. Nie potępiajmy. W Polsce też kiedys może zabraknąć kaplanow i swieckie diakonisy będą służyć spragnionym pokarmu dla duszy.

  Odpowiedz
 • A czy to ważne kto podaje Pana Jezusa? Ważne by był to godny człowiek kochający Boga i przygotowany do tego by udzielać komunii. Nie widzę w tym profanacji i myślę że Pan nasz też nie.

  Odpowiedz
  • Oczywiście że ważne…. Tylko konsekrowane dłonie mają prawo dotykać Pana Jezusa… Nawet siostry zakonne nie powinny tego robić. Każdy ma swoją rolę w kościele. Kapłani zostali powołani do tego żeby udzielać sakramentów i szafować nimi. Rola świeckich jest inna…. Tym tokiem w końcu dojdziemy do tego że każdy będzie mógł odprawić mszę święta…. Jest to oczywista profanacja Pana Jezusa..

   Odpowiedz
    • Duda jest z odpowiedniej opcji politycznej, więc mógł ;) Poza tym nie jest kobietą, a każdy ultras wie, że kobiety są NIECZYSTE.

     Odpowiedz
     • Kazdy ma inna role w kosciele. SKORO JEZUS BYL MEZCZYZNA I WYBIERAL NA APOSTOLOW MEZCZYZN ZNACZY KSIEZA MAJA BYC NIMI I TYLK ONI MAJA PRAWO DO ROZDAWANIA KOMUNII. Kobieta to przede wszystkim matka (niekoniecznie biologiczna).
      Czy Maryja byla ksiedzem? NIE. WIEC O CO SIE ROZCHODZI?;)

  • Taka Jest Prawda ! BOG JEST MILOSCIA I NIGDY NIE DYSKRYMINOWAL KOBIET . WAZNE JEST ZEBYSMY BYLI GODNI I NASLADOWALI BOGA ! Wszyscy wiemy ,ze moga byc tez Ksieza , Ktorzy bladza I co wtedy , wolicie przyjac Komunie Swieta z ich reki czy z reki Swietej , Milujacej Boga Kobiety ?

   Odpowiedz
  • NA DRZEWO Z TA TWOJA LANGUSTA …KOGO TY SLUCHASZ CZLOWIECZE?ZNIEWOLONEGO LANGUSTE…CIEMNOTO ,ZACZNIJ MODLIC SIE DO DUCHA SW.O ROZEZNANIE …BO PRZEPADNIESZ RAZEM Z LANGUSTA SLEPCZE!!!!

   Odpowiedz
  • Nadzwyczajnii szafarze jak sama nazwa mówi są powolywani w nadzwyczajnych sytuacjach… I nie mogą być nimi kobiety, tak samo jak nie mogą być kobiety kapłanami w kościele katolickim

   Odpowiedz
 • To jest profanacja .Tylko kaplan udziela komunii sw. i nikt inny. My nie musimy i nie chcemy komunii od nikogo oprocz kaplana.Swieccy mezczyzni sa przygotowani tylko w wyjatkowych wypadkach gdy nie ma kaplana.To przywilej i laska kaplana udzielac komunii i osobiscie nigdy nie wzielabym komunii od nikogo innego.

  Odpowiedz
 • Jezeli kaplanskie rece sa takie jak szafarskie to dlaczego przez wieki nikt nie smal czynic takiego wylomu .Ani w oboach koncentracyjnych ,ani na polu walki ,ani na stepach Kazchstanu nie bylo szafarzy .Do wiezien tez porzychodzi kaplan .Ludzie sluchaja nowomodnych slug KK i zawierzaja cala tradycje aTa tradycja jest powaga i ostoja .Kosciol popelnia samobojstwo ja niszczac Czy ludzie nie widza ,ze ginie sacrum?Powszednieje i nie ma czci?Nikt nie broni ,bo wielu ksiezy nie ma odwagi ,a my sie nie znamy i ufamy .Drodzy trzeba czytac arcybiskupa Sheena.Lenge.Im sie nie snilo dawanie szafarzom hostii do rozdania.Arcybis.Lenga raz sprobowal i sie mocno tego wstydzi.Chocoiaz tam nie bylo ksiezy ,sam jezdzil i rozdawal Komunie ,a nie wymawial sie ,ze zmeczony .Dzisiaj ksieza sobie siedza ,a swieccy rozdaja .To jest haniebne i juz nawet nie wiem ,jak nazwac ten ohydny proceder.

  Odpowiedz
 • Oprócz szafarzy nadzwyczajnych upoważnione do podawania pana Jezusa są jeszcze szafarze zwyczajni i osoby swieckie wyznaczone jednorazowo w razie yakiej potrzeby przez kaplana.
  Ludzie. Poczytajcie o tym na Deon.pl
  na katolickim portalu.
  Księża z tej parafii nie przekroczyli prawa.

  Odpowiedz
  • Ci lekarze którzy dokonują aborcji w krajach która jest ona dozwolona prawnie też nie łamią prawa….. Ale czy prawo stanowione przez człowieka stoi ponad prawem Bożym.?????

   Odpowiedz
 • Nasze siostry (zakonne) też rozdawały Komunię św. na misjach, gdy nie było kapłana. Szafarz nadzwyczajny może pełnić taką funkcję. To samo jest z misjonarkami w Brazylii. Proszę nie mylić święceń kapłańskich z posługą szafarzy. Może akurat na tej Mszy św. to nie było konieczne, ale taka posługa w Kościele jest i nie trzeba zaraz rzucać ekskomunikami. Warto też opanować emocje i zacząć walczyć ze swoimi grzechami, a nie z tymi, których nie ma.

  Odpowiedz
 • To niepr awda zadna osoba swiecka nie moze rozdawac komuni nawet szafarze tylko ksieza sa do tego powolani sam Jan pawel2 to ustalil to chaniebny grzech i Bog sie tym brzydzi poszukajcie a nie wszystko lapiecie

  Odpowiedz
 • To ból. Posłuszeństwo ma ogromną wagę w Oczach Bożych. A posłuszeństwa Kościołowi tu nie ma. Przeczytajcie Konstytucję o Liturgii Soboru Watykańskiego II, a zobaczycie, że wszystkie te zmiany, które teraz się dzieją są niezgodne. Zaś wszystko dokonało się po modlitwie: „Wybaw nas Panie od zła wszelkiego (…) abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa”. Dalej była modlitwa o pokój. Wygląda na to, że to już tylko puste formułki. Wszak po tej modlitwie przynajmniej grzech nieposłuszeństwa, siania zamętu, wzbudzanie złych emocji. Pokoju nie ma, narastają różnice zdań, podziały, dyskusje… Dom skłócony, wewnętrznie podzielony nie może się ostać. Miłość do Prawdy jest tu kluczem, ale do tego potrzeba, by wszyscy „stali się modlitwą”, jak prosi Królowa Pokoju w Medziugorje. Również pomimo innego potężnego znaku – cudu w Sokółce nie ma opamiętania. Desakralizacja postępuje. Serce Jezusa nie przestaje cierpieć, trwa stan agonalny. Nie słyszycie wołania Anioła? Pokuta, pokuta, pokuta!… Inaczej nastanie zapowiadane krwawe prześladowanie dla oddzielenia plew od zdrowego ziarna…

  Odpowiedz
 • Przeczytalem wszystkie komentarze i ogarnia mnievpusty śmiech… Wszyscy pewni swojej wiary, opieraja komentarze na slowach czlowieka, a ja mam pytanie :co jest źródłem wiary chrześcijańskiej , jej podstawą, odnosnikiem? Ludzkie pisma czy moze Pismi Święte?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net