Jawna profanacja w warszawskim kościele. Kobiety rozdawały Komunię Świętą (WIDEO)

„Kościół otwarty”, demokratyzacja i wmawianie, że wszędzie trzeba wciskać tzw. szafarzy nadzwyczajnych wydają swoje zgniłe owoce. W parafii bł. Detkensa w Warszawie kobiety rozdawały Komunię Świętą. Na oficjalnym profilu parafii na Facebooku umieszczono nawet zdjęcia z tego wydarzenia.

– Dziś nadzwyczajny dzień! Nasze misjonarki z Brazylii złożyły kolejne przyrzeczenia zakonne! Świętowaliśmy z nimi – napisano na profilu parafii. Jak widać, księża odpowiedzialni za parafię nie wstydzą się i nie próbują ukrywać ze swoimi skandalicznymi praktykami.

Z edycji posta wynika, że zdjęcia z kobietami profanującymi Najświętszy Sakrament zostały usunięte o godz. 13.16.

To nie pierwszy raz, gdy w tej parafii dochodzi do kontrowersyjnych zachowań. W lipcu ksiądz z suzafonem oraz jakiś inny człowiek z bębnami grali „hołd dla Kory” przed ołtarzem.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

42 komentarze do “Jawna profanacja w warszawskim kościele. Kobiety rozdawały Komunię Świętą (WIDEO)

 • 29 kwietnia 2019 o 10:56
  Permalink

  Tacy księża sami się pogrążą, ale i dusze niewinne na potępienie skazują. Choć te niewinne dusze mogłyby też użyć rozumu i nie zawsze słuchać pogubionych kapłanów. Coś złego dzieje się z kościołem, także polskim, niestety

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2019 o 10:56
  Permalink

  Tacy księża sami się pogrążą, ale i dusze niewinne na potępienie skazują. Choć te niewinne dusze mogłyby też użyć rozumu i nie zawsze słuchać pogubionych kapłanów. Coś złego dzieje się z kościołem, także polskim, niestety

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2019 o 11:05
  Permalink

  Co jest w Brazylii-to w Polsce może szokować.U nas ,,nadzwyczajni szafarze” tylko w nadzwyczajnych przypadkach gdy dużo o ludzi a mało księży.U nas kobiety nie sa (nie widziałem) nadzwyczajnymi szafarzami-może będą?

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2019 o 13:17
  Permalink

  Potraktujmy to jako przygotowanie tych swieckich misjonarek do pracy w terenie gdzie brak kaplanow a ludzie pragna karmic sie Ciałem Panskim. Nie potępiajmy. W Polsce też kiedys może zabraknąć kaplanow i swieckie diakonisy będą służyć spragnionym pokarmu dla duszy.

  Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2019 o 16:27
  Permalink

  A czy to ważne kto podaje Pana Jezusa? Ważne by był to godny człowiek kochający Boga i przygotowany do tego by udzielać komunii. Nie widzę w tym profanacji i myślę że Pan nasz też nie.

  Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2019 o 21:09
   Permalink

   Tylko kapłan ma konsekrowane dłonie godne do dotykania Ciała Pańskiego.

   Odpowiedz
   • 30 kwietnia 2019 o 16:18
    Permalink

    A na mocy Chrztu Świętego jesteśmy konsekrowani do tego, żeby nie tylko dotykać, ale i spożywać Najświętszy Sakrament:) – jest jasno powiedziane w Mszale Rzymskim, że jeśli jest potrzeba można udzielić jednorazowego pozwolenia na rozdzielanie Komunii Świętej. Więc proszę się nie oburzać.

    Odpowiedz
   • 3 czerwca 2019 o 07:53
    Permalink

    Szczególnie jak tymi dłońmi wcześniej zmolestuje jakiegoś ministranta 😉

    Odpowiedz
  • 29 kwietnia 2019 o 23:09
   Permalink

   Ważne. Kobiety nie powinny tego robić!!!

   Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 10:20
   Permalink

   Kaplan i tylko kaplan wyswiecony moze to czynic….ma rece konsekrowane i nikt inny!

   Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 15:15
   Permalink

   Oczywiście że ważne…. Tylko konsekrowane dłonie mają prawo dotykać Pana Jezusa… Nawet siostry zakonne nie powinny tego robić. Każdy ma swoją rolę w kościele. Kapłani zostali powołani do tego żeby udzielać sakramentów i szafować nimi. Rola świeckich jest inna…. Tym tokiem w końcu dojdziemy do tego że każdy będzie mógł odprawić mszę święta…. Jest to oczywista profanacja Pana Jezusa..

   Odpowiedz
   • 6 maja 2019 o 17:48
    Permalink

    A jak Duda komunię łapał do ręki to mógł czy nie mógł?

    Odpowiedz
    • 31 maja 2020 o 12:16
     Permalink

     Duda jest z odpowiedniej opcji politycznej, więc mógł ;) Poza tym nie jest kobietą, a każdy ultras wie, że kobiety są NIECZYSTE.

     Odpowiedz
     • 16 listopada 2021 o 16:49
      Permalink

      Kazdy ma inna role w kosciele. SKORO JEZUS BYL MEZCZYZNA I WYBIERAL NA APOSTOLOW MEZCZYZN ZNACZY KSIEZA MAJA BYC NIMI I TYLK ONI MAJA PRAWO DO ROZDAWANIA KOMUNII. Kobieta to przede wszystkim matka (niekoniecznie biologiczna).
      Czy Maryja byla ksiedzem? NIE. WIEC O CO SIE ROZCHODZI?;)

  • 1 czerwca 2020 o 00:29
   Permalink

   Taka Jest Prawda ! BOG JEST MILOSCIA I NIGDY NIE DYSKRYMINOWAL KOBIET . WAZNE JEST ZEBYSMY BYLI GODNI I NASLADOWALI BOGA ! Wszyscy wiemy ,ze moga byc tez Ksieza , Ktorzy bladza I co wtedy , wolicie przyjac Komunie Swieta z ich reki czy z reki Swietej , Milujacej Boga Kobiety ?

   Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2019 o 17:06
  Permalink

  A na czym miała by polegać tytułowa profanacja?

  Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 02:27
   Permalink

   Nastepny odezwal sie katolik…widac jaki praktykujacy..

   Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 15:16
   Permalink

   Na tym że nie konsekrowane dłonie dotykają żywego Boga obecnego pod postacią chleba…

   Odpowiedz
   • 6 maja 2019 o 17:51
    Permalink

    ale przecież można samemu wziąć do ręki komunię od księdza.

    Odpowiedz
 • 29 kwietnia 2019 o 18:46
  Permalink

  Czy to było w kościele katolickim, czy heretyckim?

  Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 02:24
   Permalink

   NA DRZEWO Z TA TWOJA LANGUSTA …KOGO TY SLUCHASZ CZLOWIECZE?ZNIEWOLONEGO LANGUSTE…CIEMNOTO ,ZACZNIJ MODLIC SIE DO DUCHA SW.O ROZEZNANIE …BO PRZEPADNIESZ RAZEM Z LANGUSTA SLEPCZE!!!!

   Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 15:18
   Permalink

   Nadzwyczajnii szafarze jak sama nazwa mówi są powolywani w nadzwyczajnych sytuacjach… I nie mogą być nimi kobiety, tak samo jak nie mogą być kobiety kapłanami w kościele katolickim

   Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2019 o 01:08
  Permalink

  To jest profanacja .Tylko kaplan udziela komunii sw. i nikt inny. My nie musimy i nie chcemy komunii od nikogo oprocz kaplana.Swieccy mezczyzni sa przygotowani tylko w wyjatkowych wypadkach gdy nie ma kaplana.To przywilej i laska kaplana udzielac komunii i osobiscie nigdy nie wzielabym komunii od nikogo innego.

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2019 o 08:17
  Permalink

  Może Ci księża chcą podwyżek i protestują w taki sposób

  Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2019 o 10:57
  Permalink

  Jezeli kaplanskie rece sa takie jak szafarskie to dlaczego przez wieki nikt nie smal czynic takiego wylomu .Ani w oboach koncentracyjnych ,ani na polu walki ,ani na stepach Kazchstanu nie bylo szafarzy .Do wiezien tez porzychodzi kaplan .Ludzie sluchaja nowomodnych slug KK i zawierzaja cala tradycje aTa tradycja jest powaga i ostoja .Kosciol popelnia samobojstwo ja niszczac Czy ludzie nie widza ,ze ginie sacrum?Powszednieje i nie ma czci?Nikt nie broni ,bo wielu ksiezy nie ma odwagi ,a my sie nie znamy i ufamy .Drodzy trzeba czytac arcybiskupa Sheena.Lenge.Im sie nie snilo dawanie szafarzom hostii do rozdania.Arcybis.Lenga raz sprobowal i sie mocno tego wstydzi.Chocoiaz tam nie bylo ksiezy ,sam jezdzil i rozdawal Komunie ,a nie wymawial sie ,ze zmeczony .Dzisiaj ksieza sobie siedza ,a swieccy rozdaja .To jest haniebne i juz nawet nie wiem ,jak nazwac ten ohydny proceder.

  Odpowiedz
  • 1 maja 2019 o 19:59
   Permalink

   Niech się anonim uspokoi i weźmie sobie na wstrzymanie. I zrobi sobie osobisty rachunek sumienia, zamiast wyżywać się w Internecie. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 • 30 kwietnia 2019 o 14:51
  Permalink

  Oprócz szafarzy nadzwyczajnych upoważnione do podawania pana Jezusa są jeszcze szafarze zwyczajni i osoby swieckie wyznaczone jednorazowo w razie yakiej potrzeby przez kaplana.
  Ludzie. Poczytajcie o tym na Deon.pl
  na katolickim portalu.
  Księża z tej parafii nie przekroczyli prawa.

  Odpowiedz
  • 30 kwietnia 2019 o 15:21
   Permalink

   Ci lekarze którzy dokonują aborcji w krajach która jest ona dozwolona prawnie też nie łamią prawa….. Ale czy prawo stanowione przez człowieka stoi ponad prawem Bożym.?????

   Odpowiedz
   • 30 kwietnia 2019 o 17:27
    Permalink

    ale zestawienie aborcja – rozdzielanie Komunii Przenajświętszej – ośmieszacie Kościół

    Odpowiedz
   • 31 maja 2020 o 12:21
    Permalink

    A gdzie w Piśmie jest napisane, że tylko mężczyzna może udzielać Komunii?

    Odpowiedz
 • 1 maja 2019 o 19:56
  Permalink

  Nasze siostry (zakonne) też rozdawały Komunię św. na misjach, gdy nie było kapłana. Szafarz nadzwyczajny może pełnić taką funkcję. To samo jest z misjonarkami w Brazylii. Proszę nie mylić święceń kapłańskich z posługą szafarzy. Może akurat na tej Mszy św. to nie było konieczne, ale taka posługa w Kościele jest i nie trzeba zaraz rzucać ekskomunikami. Warto też opanować emocje i zacząć walczyć ze swoimi grzechami, a nie z tymi, których nie ma.

  Odpowiedz
 • 1 maja 2019 o 23:32
  Permalink

  To niepr awda zadna osoba swiecka nie moze rozdawac komuni nawet szafarze tylko ksieza sa do tego powolani sam Jan pawel2 to ustalil to chaniebny grzech i Bog sie tym brzydzi poszukajcie a nie wszystko lapiecie

  Odpowiedz
 • 4 maja 2019 o 23:08
  Permalink

  To ból. Posłuszeństwo ma ogromną wagę w Oczach Bożych. A posłuszeństwa Kościołowi tu nie ma. Przeczytajcie Konstytucję o Liturgii Soboru Watykańskiego II, a zobaczycie, że wszystkie te zmiany, które teraz się dzieją są niezgodne. Zaś wszystko dokonało się po modlitwie: „Wybaw nas Panie od zła wszelkiego (…) abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa”. Dalej była modlitwa o pokój. Wygląda na to, że to już tylko puste formułki. Wszak po tej modlitwie przynajmniej grzech nieposłuszeństwa, siania zamętu, wzbudzanie złych emocji. Pokoju nie ma, narastają różnice zdań, podziały, dyskusje… Dom skłócony, wewnętrznie podzielony nie może się ostać. Miłość do Prawdy jest tu kluczem, ale do tego potrzeba, by wszyscy „stali się modlitwą”, jak prosi Królowa Pokoju w Medziugorje. Również pomimo innego potężnego znaku – cudu w Sokółce nie ma opamiętania. Desakralizacja postępuje. Serce Jezusa nie przestaje cierpieć, trwa stan agonalny. Nie słyszycie wołania Anioła? Pokuta, pokuta, pokuta!… Inaczej nastanie zapowiadane krwawe prześladowanie dla oddzielenia plew od zdrowego ziarna…

  Odpowiedz
 • 1 czerwca 2020 o 10:09
  Permalink

  Przeczytalem wszystkie komentarze i ogarnia mnievpusty śmiech… Wszyscy pewni swojej wiary, opieraja komentarze na slowach czlowieka, a ja mam pytanie :co jest źródłem wiary chrześcijańskiej , jej podstawą, odnosnikiem? Ludzkie pisma czy moze Pismi Święte?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net