„Jedność z Kościołem”? Kapłan błogosławi gitarą i gra w ping ponga (WIDEO)

Ks. Daniel Wachowiak udostępnił nagrania z – jak zapewnił – formalnie rzymsko-katolickich kościołów. Na nagraniu widzimy, jak kapłan „błogosławi” gitarą, na drugim zaś kapłan gra z kimś w ping-ponga. Wszystko to dzieje się na Mszy świętej.

– Wielu kapłanów „upadło na głowę”, stąd chrześcijaństwo często przypomina dziś jałowy, bezużyteczny i żenujący element folkloru. Księża zamiast prowadzić na Mszy Św. do Boga, skupiają uwagę na swoim nieudolnym kopiowaniu celebrytów – napisał na Twitterze ks. Wachowiak.

– W ten sposób kompromitują wiarę w Boga – podkreślił kapłan.

– Msza Święta uobecniająca Golgotę zamieniona w słabej jakości kabaret. Tam, gdzie kapłani tracą wiarę, tam rozpoczyna się liturgiczna błazenada. Tam, gdzie nie ma już Chrystocentryzmu, tam chrześcijaństwo zamienia się w karykaturę wiary w Jezusa i wzdycha do ducha tego świata – podsumował ks. Daniel Wachowiak.

Należy w tym kontekście przypomnieć, że mnóstwo katolików ma już od miesięcy poważnie utrudniony dostęp do Mszy świętej trydenckiej. Spowodowane jest to nieprzychylną postawą większości biskupów polskich, którzy zasłaniają się kontrowersyjnym motu prioprio „Traditionis custodes”. Dla przykładu, w diecezji warszawsko-praskiej biskup wyznaczył zaledwie trzy miejsca, w których pozwala na odprawianie Mszy św. w NFRR, z czego ani jednego na terenie Warszawy.

Hierarchowie walcząc z Mszą świętą wszechczasów przekonują, że rzekomo „nie służyła ona jedności w Kościele”. Czy widoczne na nagraniach cyrki – dokonywane przy cichej akceptacji biskupów – będące w sprzeczności nawet z postanowieniami Soboru Watykańskiego II tej jedności służą?

twitter.com / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net