Jezuici chcą zmiany nauczania o aborcji

Jezuici z parafii św. Piotra w Bandra na przedmieściach Bombaju podważają nauczanie Kościoła w sprawie mordowania nienarodzonych dzieci, kapłaństwa oraz Kościoła jako jedynej drogi do zbawienia. Chcą na podstawie „demokratycznej dyskusji” przesłać swoje wnioski do Watykanu.

Parafia św. Piotra włączyła się w przygotowania do tzw. synodu o synodalności. Zaplanowany jest na 2023 rok.

Wierni otrzymali we wspomnianej parafii otrzymali pytania w sprawie konieczności zmiany nauczania Kościoła w wielu kwestiach. Autorzy pytań sugerują, że odpowiedzi mogą „dotrzeć do papieża” i „zmienić kurs Kościoła”.

Portal „Church Militant” wskazuje, że wierni mogą zaznaczyć opcję „tak” lub „nie” w pytaniu „chcę by ten obszar wiary lub moralności zmienił się w Kościele (np. doktryna o antykoncepcji/aborcji lub idea zbawienia tylko chrześcijan)”.

Pch24.pl zaznacza, że „szczególne oburzenie wzbudza zawarcie możliwości zmiany nauki Kościoła wobec aborcji, w kraju, który – obok Chin – jest najbardziej dotknięty skutkami tego zbrodniczego procederu”.

– To ironia losu, że w Bombaju, w jednym z najbardziej katolickich obszarów megalopolis, mamy główną parafię jezuitów, która otwiera drzwi dla rzezi nienarodzonych dzieci i promuje wyświęcanie kobiet – kiedy najpoważniejszą zbrodnią Indii jest masowa eksterminacja nienarodzonych dzieci płci żeńskiej i kiedy jezuici są pierwszymi, którzy pontyfikują feminizm – ocenia katolicki działacz społeczny Justin Joseph.

W ankiecie zaproponowano także kolejne „urozmaicenia” Mszy świętej poprzez m.in. wprowadzenie kazań osób świeckich.

– Ankieta kładzie wyraźny nacisk na relacje międzywyznaniowe bardziej niż ewangelizację, podczas gdy liczne wspólnoty protestanckie w Bombaju aktywnie zaangażują się ewangelizację hindusów, muzułmanów i buddystów, a nawet samych katolików – podkreśla „Church Militant”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Jezuici chcą zmiany nauczania o aborcji

  • 31 marca 2022 o 20:52
    Permalink

    A moją parafią opiekują się właśnie jezuici. Aż się zastanawiam, czy nie podesłać im linka do tej strony. Tak z czystej ciekawości, jak by zareagowali.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net