28 lutego 2024
Kościół i wiara

Jezuita James Martin twierdzi, że Biblia nie potępia aktów homoseksualnych

Znany z jawnego wspierania LGBT jezuita oraz przyjaciel Franciszka o. James Martin opublikował wywiad z heretyckim liderem. Przekonują, że Biblia nie potępia aktów homoseksualnych.

O. Martin SJ to aktywista wspierającej ruch LGBT organizacji Outreach. Jest również redaktorem jezuickiego magazynu „America”.

Jezuita jest też przyjacielem Franciszka od co najmniej kilku lat. Ten włączył go do Dykasterii ds. Komunikacji. W liście wysłanym do o. Martina SJ nazwał jego styl działania „stylem Boga”. Ogłosił też, że jest rzekomo przykładem dla wszystkich księży na świecie.

Sam o. James Marti SJ znany jest z jawnego wspierania totalitarnego ruchu LGBT. Teraz przeprowadził wywiad z pastorem Brandanem Robertsonem. Pytał go m.in. o to, co mówi ludziom, którzy stwierdzają, że Pismo Święte potępia homoseksualizm.

Heretyk odparł, że lektura Biblii wymaga wielkiej erudycji, uwzględniania kontekstu i specyficznego języka. Dlatego uważa, że nie jest to lektura po prostu do czytania. Stąd, jak przekonuje Robertson, ludziom wydaje się, że Biblia potępia homoseksualizm, zaś w rzeczywistości rzekomo wcale tak nie jest.

– W świecie starożytnym nie istniała koncepcja orientacji seksualnej, dlatego żadnego greckiego ani hebrajskiego słowa nie należy tak naprawdę tłumaczyć jako „homoseksualizm” – przekonywał heretyk.

Dodał, że w świecie grecko-rzymskim relacje homoseksualne dotyczyły przede wszystkim mężczyzn, którzy wykorzystywali innych, np. panowie swoich niewolników czy też bogaci biednych. Dlatego, zdaniem pastora, św. Paweł nie potępiał homoseksualizmu, tylko wykorzystywanie i nadużycia.

– Powiedziałbym, że Biblia nie mówi nic na temat relacji LGBT tak, jak znamy je dzisiaj, ale słusznie potępia nadużycia seksualne i wykorzystywanie, które wszyscy powinniśmy potępić – twierdził pastor Robertson.

Sam jezuita najwyraźniej zgodził się z taką interpretacją. Ocenił bowiem, że to „wybitna, dwuminutowa odpowiedź na jedno z najczęściej zadawanych pytań”.

Portal pch24.pl przypomina, że teoria Robertsona to najzwyklejsze w świecie brednie. Homoseksualizm jako relacja oparta o uczucia był doskonale znany w starożytności.

– Takie relacje były często opisywane; więcej, niektórzy z aktywnych homoseksualistów byli postaciami doskonale znanymi. To na przykład Harmodios i Arystogejton, Ateńczycy, którzy zamordowali tyrana Hipparcha pod koniec VI wieku przed Chrystusem. Byli kochankami, a Hipparch chciał uwieść jednego z nich. Ateńczycy stawiali im później pomniki – podaje portal.

– Relacje homoseksualne oparte na uczuciu między dorosłymi obywatelami przedstawiano też często w literaturze i sztuce. Wystarczy przypomnieć o czytanej przez wiele pokoleń Greków poetce Safonie z wyspy Lesbos, która opisywała poetycko swoją miłość zarówno do mężczyzn jak i do kobiet. Byłoby też całkowitą bzdurą przedstawiać relacje intymną – podkreślono.

– W świetle nauki jest obiektywnie stwierdzone, że Grecy i Rzymianie znali „miłość” homoseksualną w znaczeniu, w jakim jest promowana dzisiaj – wskazuje pch24.pl i dodaje, że „św. Paweł, wykształcony w grecko-rzymskiej kulturze, musiał o tym doskonale wiedzieć”.

Redakcja przypomina też, że po publikacji kontrowersyjnej deklaracji „Fiducia Supplicans” to właśnie o. James Martin jako pierwszy na świecie ksiądz jawnie pobłogosławił homoseksualną parę. Zdjęcia z tego wydarzenia opublikował w sieci.

Para ta składała się z dwóch Mężczyzn. Obaj w przeszłości szydzili z Kościoła.

lifesitenews.com / pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. pixabay/YouTube/ChurchIn21stCentury (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net