Jezus i Mahomet

Mark A. Gabriel, "Jezus i Mahomet. Głębokie różnice i zaskakujące podobieństwa", wyd. Agape
Mark A. Gabriel, „Jezus i Mahomet. Głębokie różnice i zaskakujące podobieństwa”, wyd. Agape

Jezus i Mahomet – dwie niezwykle ważne osoby w historii świata, które swoimi naukami do dziś wpływają na jego bieg. Stworzyli dwie wielkie religie świata – chrześcijaństwo i islam. Obie jednak różnią się między sobą diametralnie. Czytając książkę Marka A. Gabriela „Jezus i Mahomet. Głębokie różnice i zaskakujące podobieństwa” mogłem bliżej przyjrzeć się naukom Mahometa.

Kim jest Bóg

Popularne twierdzenie, że Bóg chrześcijan i islamu to „to samo” w opinii autora nie znajduje odzwierciedlenia, o czym sam przekonuje w sposób naukowy. Książka Gabriela, jako byłego wyznawcy islamu bardzo ciekawie i prosto zarazem, obrazuje różnice pomiędzy dwoma religiami. Znajdziemy w niej fragmenty nauk Jezusa i Mahometa skierowane do ludzi. Są one sobie nawzajem przeciwstawiane. W ten sposób dowiadujemy się o różnicach w nauczaniu o małżeństwie, śmierci czy modlitwie. Z jego relacji wyłania się bardzo krytyczne podejście do nauk proroka.

Sam autor przez 30 lat zajmował się islamem i Koranem, który znał na pamięć. Posiada też doktorat z muzułmańskiej historii i kultury, a w swojej książce posługuje się naukowymi argumentami. Za stawianie pytań dotyczących islamu został wtrącony do więzienia, które przyspieszyło w nim proces poszukiwania Boga. Odnalezienie prawdy udało mu się dzięki pewnej aptekarce.

Zrozumieć różnice

Książka wydana przez wydawnictwo Agape została opublikowana w twardej okładce i liczy 335 stron. Stanowi ciekawe źródło wiedzy, które może się przysłużyć zwłaszcza laikom w sprawach nauczania Jezusa i Mahometa. Zrozumienie różnic pomiędzy dwoma religiami w dzisiejszej, skomplikowanej rzeczywistości jest szczególnie ważne. Obie tworzą swoje kultury, pomiędzy którymi nie ma znaku równości.

Książkę polecam serdecznie wszystkim tym, którzy nie znają nauczania Mahometa lub uważają islam za religię pokoju.

Przekaż wieści dalej!

Przemysław Szymczyk

Jestem studentem politologii w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uwielbiam zajmować się tematyką stosunków międzynarodowych, zwłaszcza Europy Wschodniej. Katolik, konserwatysta, patriota, eurosceptyk, z zamiłowania historyk.

Więcej artykułów autora

Przemysław Szymczyk

Jestem studentem politologii w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uwielbiam zajmować się tematyką stosunków międzynarodowych, zwłaszcza Europy Wschodniej. Katolik, konserwatysta, patriota, eurosceptyk, z zamiłowania historyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net