Kapłan wracając od chorych został zaatakowany i pobity

80-letni ks. Leon Czerwiński, były proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Pionkach koło Radomia został napadnięty przez nieznanego sprawcę. Kapłan wracał od chorych z Najświętszym Sakramentem.

Do ataku doszło koło boiska Zespołu Szkół Średnich w Pionkach od strony al. Królewskiej. Ks. Czerwiński wracał od chorych z Najświętszym Sarkamentem. Został zaatakowany, przewrócony i pobity przez niezidentyfikowanego mężczyznę.

– Ksiądz ubrany w stój duchowny, komżę z bursą z olejem chorych, wracał na plebanię po odwiedzeniu chorych, do których szedł z Najświętszym Sakramentem. Dla sprawcy ten fakt ani to, że atakuje starszą 80-letnią osobę nie miały znaczenia – napisał w oświadczeniu proboszcz parafii NMP Królowej Polski, ks. Mariusz Wincewicz.

– Być może zrobił to tylko dlatego, że był to ksiądz, osoba duchowna – dodał kapłan.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Atak miał miejsce w biały dzień, po godz. 13. Ks. Czerwiński został zbadany w szpitalu, zaś o sprawie poinformowano Policję.

Kapłan wraca obecnie do sił. Ma widoczne zewnętrzne obrażenia. Parafia NMP Królowej Polski prosi świadków zdarzenia o kontakt z policją.

– Solidaryzując się z ks. Leonem, prosimy Boga o zdrowie dla Kapłana oraz nawrócenie i opamiętanie dla sprawcy – napisał ks. Wincewicz.

pch24.pl / facebook.com

fot. parafiapionki.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net