„Kapłaństwo w Kościele jest zarezerwowane dla mężczyzn ze względu na wolę samego Chrystusa”

Patriarcha koptyjski Tawadros II stwierdził w wywiadzie dla egipskiej telewizji, że „kapłaństwo w Kościele jest zarezerwowane dla mężczyzn ze względu na wolę samego Chrystusa”. Patriarcha zwrócił uwagę, że nawet w ciągu publicznego życia potwierdzonego w Ewangeliach Chrystus wybrał wyłącznie mężczyzn, nie czyniąc „kapłanką” nawet Maryi.

W wywiadzie udzielonym z okazji koptyjskiego Bożego Narodzenia Tawadros II powiedział, że różne role w Kościele dla kobiet i mężczyzn wynikają z praw i obowiązków, które są inaczej rozumiane, niż przez świat.

Hierarcha podkreślił również, że tę samą doktrynę uznają Kościół katolicki, prawosławne oraz starożytne Kościoły wschodnie. Przypomniał w tym kontekście, że w 2018 roku prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Luis Ladaria w watykańskim dzienniku „L’Osservatore Romano” wspomniał słowa św. Jana Pawła II z listu apostolskiego „Ordinatio sacerdotalis” z 1994 roku.

Papież stwierdził wówczas bardzo jasno – Kościół nie jest uprawniony do udzielania święceń kapłańskim kobietom. Orzeczenie to zaś jest ostateczne.

ekai.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net